بین الملل

اعتصاب غذای مبارز برجسته لبنانی در فرانسه برای همبستگی با اسرای فلسطینی

مبارز سرشناس لبنانی در زندان‌های فرانسه به‌منظور اعلام همبستگی با اسرای فلسطینی اقدام به اعتصاب غذا کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جورج عبدالله» مبارز برجسته لبنانی که سال‌هاست در زندان‌های فرانسه به‌سر می‌برد امروز در همبستگی با اسرای فلسطینی دست به اعتصاب غذا زد.

این مبارز لبنانی پیشتر نیز چندین بار اقدام مشابهی را برای اعلام همبستگی با اسرای فلسطینی انجام داده بود.

از روز جمعه 30 اسیر فلسطینی برای ششمین روز متوالی در اعتراض به بازداشت موقت خود در زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، خواسته اصلی این اسرا که همگی از اعضای جبهه خلق برای آزادی فلسطین هستند، تفهیم اتهام و پایان بازداشت موقت خود است.

باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد که در صورتی که سازمان زندان‌های صهیونیستی خواسته اسرا را نپذیرد، به‌زودی دسته‌های دیگری از اسرا به جمع اعتصاب‌کنندگان خواهند پیوست.

این در حالی است که سازمان زندان‌های صهیونیستی تصمیم دارد مجازات‌هایی را بر اسرای فلسطینی که دست به اعتصاب غذا زدند، اعمال کند.

به گزارش تسنیم، جورج ابراهیم عبدالله مبارز لبنانی علیه رژیم صهیونیستی در سال 1951 در روستای القبیات در منطقه عکار لبنان دیده به جهان گشود، وی بعد از اتمام تحصیلاتش مبارزات ضدصهیونیستی خود را در شاخه‌های مختلف آغاز کرد و جنبش متبوع وی در سال‌های 1981 و 1982 میلادی 5 عملیات را انجام داد. عبدالله در یکی از سفرهای خود به فرانسه در سال 1984 بعد از اینکه از سوی عناصر موساد و مزدوران لبنانی این سازمان جاسوسی تحت تعقیب قرار گرفت، به‌بهانه همراه داشتن کارت شناسایی جعلی بازداشت شد.

چندی قبل شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در دیدار با اعضای خانواده جورج عبدالله تأکید کرد که موضوع اسارت این مبارز لبنانی یکی از پرونده‌های مقاومت است که حزب‌الله به‌طور مستمر به آن اهتمام ویژه دارد. دولت فرانسه با آزاد نکردن جورج عبدالله، ابتدایی‌ترین قوانین حقوق بشری را زیر پا گذاشته است. ادامه بازداشت جورج عبدالله لکه ننگی در کارنامه فرانسه است که تنها با آزادسازی او پاک می‌شود.

با وجود اینکه دستگاه قضایی فرانسه با شرط ترک خاک این کشور حکم آزادی عبدالله را صادر کرده است اما دولت فرانسه همچنان به‌درخواست آمریکا از اجرای این حکم خودداری می‌کند.

انتهای پیام/+

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا