شهرستان ها

معرفی اغتشاشگران به عنوان مردم توهین به ملت ایران است

قم- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن می‌خواهد اغتشاشگران ‬که چادر از سر زن و دختر محجبه کشیدند، به قرآن و مقدسات اهانت کردند را ملت معرفی کند و این توهین به ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری‬ مهر، آیت‌الله محسن اراکی در ابتدای درس خارج اصول خود ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر و توهین به مقدسات توسط عده‌ای معدود که با هدایت و راهبری دشمنان نظام اسلامی صورت پذیرفت، اظهار کرد: ۴۳ سال است دشمنان در تلاش‏ند نظام اسلامی را از میان بردارند و از تمام مکرها و حیله‏‌ها برای براندازی این نظام اسلامی استفاده کرده‌اند که آخرین مورد آن همین حوادث اخیر بود که به فضل الهی باز هم با شکست روبرو شدند و این نشان‌دهنده اقتدار این نظام است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه و عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر قرار باشد از ناکارآمدی بگوییم این تدابیر و نقشه‌های دشمن است که با همه آنچه هزینه کرده و به کار برده به هدف و مقصد شومش دست نیافته است و نخواهد یافت.

آیت الله اراکی در ادامه اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین تأکید فرمودند اما متأسفانه آنچنان که شایسته است در این عرصه عمل نشده؛ همه ما وظیفه داریم مسائل نظام را بهتر تبیین کنیم خصوصاً رسانه ملی و دستگاه‌های تبلیغاتی ما ضروری است در عرصه تبیین مسائل نظام بهتر و قوی‌تر عمل کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: متأسفانه در حوادث اخیر شاهد بودیم که در بعضی از شبکه‌های رسانه‏ ملی ما، عناصری که مغلوب بازی دشمن شده بودند، ایده‌های دشمن را ترویج کردند و بر آتش فتنه افزودند و عملاً در مسیر ترسیم شده از سوی دشمن قرار گرفتند. آن‌ها در رسانه ملی دروغ‌پردازی کردند و قبل از مشخص شدن موضوع گفتند این خانم کشته شده. کسی آمد گفت من پزشکم و میدانم جز از طریق ضرب و جرح این اتفاق رخ نمی‌دهد که اینها مصادیق اشاعه فحشاست و مصداق آیه کریمه قرآن است که می‌فرماید: إِنَّمَا یَفْتَرِی الْکَذِبَ الَّذِینَ لَا یُؤْمِنُونَ بِآیَاتِ اللَّهِ وَأُولَٰئِکَ هُمُ الْکَاذِبُونَ (آیه ۱۰۵ سوره نحل).

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به آیه کریمه قرآن مجید افزود: کسانی که ایمان به خدا دارند به غیر از علم سخن نمی‌گویند و به دیگران افترا نمی‌بندند.

وی افزود: کسانی که این تریبون را در اختیار افراد نا اهل قرار می‌‏دهند مسئول هستند؛ چرا در این شرایط التهاب‌آور اجازه می‌دهید از تریبون رسمی جمهوری اسلامی دروغ پراکنده شود؟ چرا اجازه می‌دهید از تریبون جمهوری اسلامی که تریبون ملت ایران است، با هزینه ملت ایران به دروغ بگویند آنها که آمدند به خیابان‌ها و به اموال عمومی آسیب زدند و اموال مردم را نابود کردند و به آتش کشیدند و غارت کردند به بانک‌ها حمله کردند پول مردم را دزدیدند ملت ایران هستند؟ چرا این تروریست‏‌ها و این دزدها را ملت ایران می‌نامید؟ و آن‌ها را از جامعه خوانده و گفتید این‌ها ملت معترضند؟! متأسفانه این حرف‌ها از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شنیده شد و چنین عملکردی نه حرفه‌ای است و نه با موازین شرعی و نه موازین عقل سازگار است.

دشمن همین را می‌خواهد که گفته شود نظام کارآمد نیست

آیت الله اراکی در ادامه با اشاره به نقشه شوم دشمن در به آشوب کشیدن جامعه افزود: چرا وقتی عده‌ای می‌خواهند جامعه را به آشوب بکشانند شما کاری را می‌کنید که دشمن می‌خواهد؟ دشمن همین را می‌خواهد که گفته شود نظام کارآمد نیست. دشمن می‌خواهد این‌ها که اغتشاش کردند و این تروریست‌های داعشی که آمدند چادر از سر زن و دختر محجبه کشیدند، به قرآن اهانت کردند و مسجد را سوزاندند را ملت ایران معرفی کنید؛ و این توهین به ملت ایران است.

عضو مجلس خبرگان رهبری سپس در جواب تهمت دشمنان به ملت ایران یادآور شد: باید به این افراد گفت چرا چشمانتان را باز نمی‌کنید؛ میلیون‌ها انسانی که آمدند و این حوادث و اقدامات را محکوم کردند و از جمهوری اسلامی و از مقدسات اعلام پشتیبانی کردند این میلیون‌ها جمعیت را ملت نمی‌نامید اما یک دسته اغتشاشگر محدود و معدود را که به چند هزار نفر هم نمی‌رسند را ملت ایران می‌نامید؟! البته ممکن است مردم از بعضی از تدبیرها و برنامه‌ها گله داشته باشند اما گله مردم ربطی به این عده که به خیابان آمدند و همه جا را به آتش کشیدند و آدم کشتند ندارد.

وی در ادامه افزود: آنهایی که از تریبون جمهوری اسلامی اعلام کردند که این مجرمین، اشخاصی معترضند در برابر خانواده شهدایی که در این جریان شهید شدند چه پاسخی دارند؟! در برابر آن دختر مظلوم و فرزند شهیدی که در انتظار پدرش گریه می‌کرد چه پاسخی دارند؟! در شرایطی که جامعه نیاز به آرامش دارد این‌گونه اظهارات از رسانه ملی و در اختیار قراردادن رسانه به افرادی که این چنین آتش اغتشاشات را بر می‌افروزند ابداً حرفه‌ای نیست و در هیچ کجای دنیا این چنین عمل نمی‌‏شود.

آیت الله اراکی در پایان با اشاره به خدمات مخلصانه دولت و نیروی انتظامی عنوان کرد: متأسفانه روند رسانه‌های ما تا حدودی این‌گونه شده که معایب را بزرگ کنند اما از دستاوردها و خدمات عظیمی که دولت و دیگر نهادهای مهم مثل پلیس امنیت کشور رقم می‌زنند آنطور که باید سخن گفته نمی‏‌شود که استدعا داریم در این موارد تبیین بهتری صورت پذیرد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا