اقتصاد

شناسایی بنگاه های مشکل دار و ارائه راهکارهای حمایتی در دستور کار دولت

شناسایی بنگاه های مشکل دار و ارائه راهکارهای حمایتی، مصوبه حمایت از کارآفرینان پیشرو و صدور مجوز مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی از اقدامات دولت در حوزه کارآفرینی است.

به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، در عصری  به سر می بریم که اکثر کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه متوجه شده‌اند که کارآفرینی حتی در مقیاس کوچک، چه تأثیر بزرگی در اقتصاد کشورها دارد و نقش کارآفرینی در اشتغال به عنوان یک عنصر حیاتی تلقی می‌گردد. به عنوان مثال، کارآفرینان کوچک‌تر تمایل بیشتری به استخدام کارمندان با تحصیلات پایین‌تر یا بدون تحصیل دارند، بنابراین فرصت‌هایی را برای افراد از همه اقشار جامعه فراهم می‌کنند.

کارآفرینان همچنین تمایل به استخدام محلی دارند که باعث تقویت بافت اجتماعی جوامع اطراف آن‌ها می‌شود. بنابراین نقش کارآفرینی در اشتغال بر کسی پوشیده نیست. در همه دولت‌ها اشتغال جوانان یکی از مهم‌ترین مسائل است که دغدغه همه جوانان است و از هر نظر زندگی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اقدامات دولت در حوزه کارآفرینی شامل تهیه پیش نویس دستورالعمل ایجاد مسجدکارآفرینی، اصلاح دستورالعمل مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، توسعه کارآفرینی با انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک،راه اندازی سامانه صدور مجوز مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی،شناسایی بنگاه های مشکل دار و ارائه راهکارهای حمایتی، مصوبه حمایت از کارآفرینان پیشرو،راهبری و هدایت برگزاری باشگاه کارآفرینان نوجوان،برگزاری رویدادهای هفته جهانی کارآفرینی، شناسایی 400000 کارآفرین،صدور مجوز مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی،تدوین اطلس الگوهای اشتغال زایی کشور از اقدامات انجام شده در این بخش است.

انتهای پیام/

 

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا