موسیقی

آغاز ثبت‌نام اینترنتی کارگاه‌های پاییزی کانون

ثبت‌نام اینترنتی کارگاه‌های پاییزی کانون پرورش فکری کودکان از نهم مهرماه آغاز می‌شود. این کارگاه‌ها در دو سطح مقدماتی و تکمیلی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ثبت‌نام اینترنتی کارگاه‌های پاییزی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور از 9 مهرماه آغاز می‌شود.  این کارگاه‌های فرهنگی، هنری، ادبی و… در دو سطح ملی و استانی به‌صورت آنلاین و حضوری برنامه‌ریزی شده است و در بازه زمانی16 مهر تا 30 آذرماه برگزار می‌شود.

نقاشی، خوش‌نویسی تحریری، نوشتن خلاق، عروسک‌سازی، آزمایش‌های علمی در خانه، انیمیشن، نمایش عروسکی، پاپیه ماشه، نجوم، زیست‌شناسی، بازی‌ و سرگرمی، قصه‌گویی، شبه قالی، تصویرسازی، کاردستی، سفال، کلاژ، اریگامی، نقالی و… ازجمله کارگاه‌های آنلاین فصل پاییز است که در دو سطح مقدماتی و تکمیلی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان با شرط دارابودن سن چهار سال به بالا برای ثبت‌نام در دوره‌های مجازی از 9 تا 14 مهر 1401 فرصت دارند به پایگاه مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به این نشانی مراجعه کنند.

در عین حال برای ثبت‌نام اولیه در دوره‌های حضوری نیز علاقه‌مندان نخست باید به سایت کانون به نشانیkpf.ir  مراجعه و در یکی از مراکز نزدیک محل سکونت خود ثبت‌نام کنند سپس با تماس یا مراجعه حضوری به آن مرکز در جریان برنامه کارگاه‌های آن قرار بگیرند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال حاضر دارای هزار و 33 مرکز فرهنگی هنری ثابت، سیار شهری و روستایی و کتاب‌خانه پستی در سراسر کشور است.

همچنین در خبر دیگری از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز اعلام شده است که پوستر هفته ملی و روز جهانی کودک سال 1401 با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» طراحی و منتشر شد. 

محسن میرزایی، طراح و گرافیست این پوستر، گفت: در طراحی پوستر هفته ملی کودک سعی کردم به این موضوع بپردازم که شادی و بازی کردن حق هر کودکی در هر موقعیت مالی، جسمی و… است و کودکان در هر شرایطی حق دارند که بازی کنند و شاد باشند.

کانون پرورش فکری , گروه سنی نوجوان , گروه سنی کودک ,

میرزایی در ادامه افزود: با توجه به شعار هفته ملی کودک امسال، سعی کردم رنگ‌های شاد و پرانرژی در طرح استفاده کنم و عناصری مثل پرنده، پروانه، گل، خرگوش و… حس شاد بودن و امیدوار بودن به آینده را تداعی می‌کند.

طراح پوستر هفته ملی کودک گفت: ایده اصلی پوستر این است که همه کودکان، چه بانیازهای ویژه، چه فقیر، چه بچه‌های کار و همه حق طبیعی‌شان است که کنار هم شاد باشند و بازی کنند و برای ما بزرگترها هم یک الگوست که کودکان فارغ از هر موقعیتی با همدیگر دوست می‌شوند و بازی می‌کنند.

او در پایان یادآور شد که سعی کردم شادی و انرژی را در طرح پوستر نشان بدهم و این شادی می‌تواند در زندگی بزرگترها، والدین و خانواده‌ها انتقال پیدا کند و مسری باشد.

برنامه‌های هفته ملی کودک در سال 1401 روزهای 16 تا 22 مهر در تهران و سراسر کشور از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا