بین الملل

تاکید دوباره رئیس پنتاگون بر حمایت از گسترش ناتو


وزیر دفاع آمریکا با اشاره به حمایت واشنگتن از سیاست گسترش ناتو، گفت هرکاری بتوانند برای رساندن تجهیزات مورد نیاز اوکراین برای شکست دادن روسیه انجام می‌دهند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، علی‌رغم هشدارهای شدید روسیه درباره گسترش ائتلاف نظامی «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو)، واشنگتن بار دیگر از حمایت خود برای گسترش ناتو خبر داد.

«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا بامداد یکشنبه گفت: «امروز با چالشی از سوی کشورهای استبدادی مواجه هستیم که تلاش می‌کنند از طریق تهدید کردن دیگران، شرایط را تغییر دهند».

به نوشته وبگاه شبکه «الجزیره»، آستین که کشورش رکورددار حملات بی‌دلیل و مداخلات نظامی تجاوزکارانه در کشورهای دیگر است، مدعی شد: «ایالات متحده قاطعانه استفاده از خشونت و جنگ برای حمله به کشورها را رد می‌کند».

وی با بیان اینکه آمریکا متعهد به حمایت از سیاست درهای باز برای ناتو است، اظهار داشت: «ما هر کاری از دستمان برآید انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم اوکراین آنچه را که برای رسیدن به پیروزی نیاز دارد، کسب کند».

رئیس پنتاگون در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» نیز گفت: «مذاکرات سه جانبه سازنده‌ای با همتایان ژاپنی و استرالیایی خود برای تعمیق یکپارچگی دفاعی داشتم».

آستین درباره تهدید مقامات روسیه به استفاده از تسلیحات اتمی برای دفاع از خاک کشورشان تصریح کرد: «هیچ نشانه‌ای مبنی بر تصمیم پوتین برای استفاده از سلاح اتمی در اوکراین وجود ندارد».

همزمان با تاکید وی بر تداوم حمایت نظامی از اوکراین، «کریستن لامبرشت» وزیر دفاع آلمان هم در جریان دیدار با همتای اوکراینی خود داخل پناهگاه زیرزمینی در بندر اودسا، وعده داد که سامانه‌های پدافندی بسیار مدرنی را به کی‌یف ارائه می‌کنند. (جزئیات بیشتر)

پایان پیام/خ


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا