سیاسی

خط ویژه| اولتیماتوم روزنامه اصلاح‌طلب به‌نظام با ادبیات رسانه‌های معاند/ رپورتاژ حزب «اتحاد ملت» برای رسانه حامی تروریست‌ها


وحیدآنلاین، یکی از رسانه‌های جریان معاند است که بارها به صورت آشکار از تروریست‌ها حمایت کرده و از حامیان اصلی تحریم، توهین و تفرقه میان مردم ایران است.

 

گروه ویژه فارس: خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد  برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

اولتیماتوم روزنامه اصلاح‌طلب به‌نظام با ادبیات رسانه‌های معاند!

آیا روزنامه اعتماد حضور برهنه زنان در خیابان و هم‌جنس‌بازی و تجزیه‌طلبی را جنبش تغییر برای فردای بهتر می‌داند؟

این روزها از ربع پهلوی تا سران گروهک‌های تجزیه‌طلب و تروریستی ازجمله گروهک ورشکسته منافقین و تروریست‌های جیش الظلم و کومله و پژاک و…همگی با ادبیاتی مشابه، آشوبگران در کف خیابان را صرفاً عده‌ای معترض نامیده و اقدامات اغتشاشگران را نیز جنبش اعتراضی می‌نامند!

هم‌زمان با عملیات روانی رسانه‌هایی ازجمله اینترنشنال سعودی و بی‌بی‌سی فارسی و صدای آمریکا، برخی رسانه‌های داخلی با تابلوی فریبکارانه اصلاح‌طلبی، دقیقاً با همان ادبیات رسانه‌های معاند، بر آتش آشوب و اغتشاش می‌دمند.

 

در همین رابطه روزنامه اعتماد در یادداشتی با عنوان «جنبشی از جنس دیگر» نوشت: «همه‌چیز از مرگ دختری جوان در بازداشتگاه گشت ارشاد شروع شد…خبر مرگ مهسا مردم را از فضای مجازی به خیابان‌ها آورد. البته این دفعه اولی نیست که مردم برای اعتراض به خیابان‌ها می‌آیند؛ اما این بار نوع اعتراض و ترکیب معترضان متفاوت است. این بار هم سن و سال‌های مهسا که گویی همه به‌نوعی با مصائب گشت ارشاد دست‌به‌گریبان هستند پیگیری مطالبات را در دستور کار قراردادند. جنبشی که فارغ از هر نتیجه و دستاوردی، پیامی رسا و گویا برای سیاستمداران دارد. نسل دوم پس از انقلاب حالا در این شرایط حساس به سیاستمداران هشدار می‌دهند که این نسل اجبار را برنمی‌تابد.»

 

در ادامه این مطلب آمده است: «بی‌شک قوانینی که در یک برهه خاص و بنا بر نظر عده‌ای با ایدئولوژی مشخص تصویب شده‌اند، پاسخگوی نیاز جامعه امروز ایران نیست. قوانینی مربوط به حجاب اجباری از این دسته قوانین است… این بار دختران جوان خود پرچم‌دار جنبش شدند. در عصر جهانی‌شدن چرخش سریع و گسترش اطلاعات نقش مهمی در تداوم جنبش‌ها دارد… معترضان جوان…خواستار تغییرات ساختاری شده‌اند.»

این روزنامه اصلاح‌طلب در ادامه نوشت: «مگر اجداد این نسل به‌فرمان رهبر انقلاب به خیابان‌ها نیامدند تا ریشه استبداد و ظلم را برکنند؟ حال نوادگان انقلاب پرچم‌دار اصلاح و تغییر هستند. آن‌ها تعیین‌کننده سرنوشت کشورشان هستند. وقت آن است که حاکمان به صدای حق‌خواهی جوانان لبیک گفته و تغییرات ساختاری را برای رشد و شکوفایی کشور با اتکا به همین نیروی جوان عملی کنند. بی‌شک چنانچه خواسته بر حق این جوانان برآورده نشود، اگر الان هم به خانه برگردانده شوند دوباره راهی دیگر برای بیان اعتراض خود پیدا می‌کنند. شاید آن وقت دیگر مجالی برای اصلاح نباشد.»

در پاسخ به ادعاهای این روزنامه به‌ظاهر اصلاح‌طلب، یک سؤال مطرح است و آن اینکه کجای دنیا پاره کردن گلوی مأمور پلیس نماد جنبش است؟! آتش زدن مأمور حافظ نظم و امنیت نیز همین‌طور؛ حمله وحشیانه به یک بانوی محجبه، آتش زدن آمبولانس و ماشین آتش‌نشانی و…

در روزهای اخیر در یکی از تجمعات جریان معاند در هلند، زنی با بالاتنه برهنه در میان جمع سخنرانی کرده و ملتمسانه از حضار درخواست می‌کند تا بدن وی را ببینند؛ آیا این رفتار در راستای حفظ حقوق زنان است؟!

در تجمعات مذکور به دفعات پرچم‌های جریان‌های تجزیه‌طلب و هم‌جنس‌بازان نیز مشاهده‌شده است؛ آیا روزنامه اعتماد حضور برهنه زنان در خیابان و هم‌جنس‌بازی و تجزیه‌طلبی را جنبش تغییر برای فردای بهتر می‌داند؟!

رپورتاژ حزب «اتحاد ملت» برای رسانه حامی تروریست‌ها

کانال تلگرامی امتداد- ارگان رسانه‌ای حزب اتحاد ملت (اعضای حزب منحله مشارکت)- در مطلبی با عنوان «داده‌ها روایت می‌کنند: اعتراضات هنوز فروکش نکرده است» نوشت: «این روزها اعتراضات زیادی در شهرهای مختلف کشور در جریان است؛ با این حال ارزیابی دقیقی از شدت و فراز و فرود این اعتراضات در دسترس نیست. به همین جهت، با بررسی کانال وحید آنلاین، به‌عنوان یکی از رسانه‌های معتبری که اخبار اعتراضات را پوشش می‌دهد، می‌توان تصویری اولیه از این موضوع داشت و آن را معیاری برای ارزیابی میزان اعتراضات در نظر گرفت.»

 

در ادامه این مطلب آمده است: «بر همین اساس، بیشترین اعتراضات در سراسر کشور در روزهای ۲۹ و ۳۰ شهریور ماه انجام شده است و پس از آن اعتراضات در سراسر کشور کاهش محسوسی داشته است؛ اما این به معنای پایان اعتراضات نبوده و همان‌طور که در نمودار مشخص است مجدداً در روز گذشته، اعتراضات، خصوصاً در تهران، اوج گرفته است. امری که نشان می‌دهد برخلاف تصور برخی، اعتراضات همچنان ادامه دارد.»

 

جدای از اینکه این رسانه اصلاح‌طلب، در مطلب مذکور به آشوبگران برای استمرار اقدامات خرابکارانه پالس داده و به عبارتی به آنان قوت قلب! می‌دهد، از یک رسانه بدنام و بدسابقه جریان معاند نیز تمجید و تجلیل کرده است.

وحیدآنلاین، یکی از رسانه‌های جریان معاند است که بارها به صورت آشکار از تروریست‌ها حمایت کرده و از حامیان اصلی تحریم، توهین و تفرقه میان مردم ایران است.

«صدای آمریکا» باز هم از رسانه اصلاح‌طلب بلند شد

روزنامه شرق در مطلبی با عنوان «راه نجات شانگهای؛ عضویت ایران اقتصاد را نجات می‌دهد؟» نوشت: «هم‌زمان با اعلام خبر بن‌بست مذاکرات برجام، رئیسی لایحه «الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای» را امضا کرد و برای انجام تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی فرستاد. این لایحه که 16 شهریور به تصویب هیئت وزیران رسیده بود، در حالی از دیدگاه برخی می‌تواند تحریم‌های غرب را بی‌اثر کند که برخی دیگر سروصدای آن را یکی دیگر از برنامه‌های تبلیغاتی دولت رئیسی می‌دانند و معتقدند در عمل دردی از اقتصاد کشور دوا نخواهد کرد.»

 

ایران در دولت رئیسی و به جهت تغییر ریل گذاری در سیاست خارجی و خارج شدن از حصار برجام و FATF توانست دستاوردهای قابل توجهی در دیپلماسی به دست آورد. یکی از این دستاوردها، عضویت ایران در سازمان اقتصادی شانگهای است.

این رویداد از یکسو در راستای منافع ملی مردم ایران است و از سوی دیگر مغایر با منافع سلطه طلبانه و غارتگرانه آمریکاست. با اینحال برخی رسانه‌های داخلی آشکارا به تریبون کاخ سفید بدل شده و دلواپس منافع دولت تروریست و غارتگر آمریکا شده‌اند.

 

نکته قابل تأمل اینجاست که در ماههای اخیر رسانه‌های ضدایرانی وابسته به آمریکا، با هجمه و تخریب دیپلماسی دولت سیزدهم، پیوستن ایران به شانگهای را اقدامی بی فایده قلمداد کرده‌اند.

نکته دیگر اینکه رسانه‌هایی که اکنون عضویت ایران در شانگهای را تخریب و تخطئه می‌کنند، همان رسانه‌هایی هستند که پیش از این مدعی بودند که تا برجام احیاء نشود و تا ایران به FATF نپیوندد، خبری از عضویت ایران در شانگهای نیست!

پایان پیام/.


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا