شهرستان ها

برنامه‌ریزی برای زائر باید در قالب اقدامات محتوایی انجام شود

مشهد ـ استاندار خراسان رضوی گفت: در بحث زیارت باید برنامه ریزی برای زائر را در قالب برنامه های محتوایی شکل دهیم تا ارائه خدمات در مراکز تفریحی برای زائر همراه با معنویت باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، یعقوبعلی نظری ظهر دوشنبه در نشست با تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری و مراکز اقامتی در مشهد بر برنامه ریزی بهتر در مقوله اسکان، اصناف و حمل ونقل تاکید کرد و اظهار کرد: در بحث زیارت باید برنامه ریزی برای زائر را در قالب برنامه‌های محتوایی شکل دهیم تا ارائه خدمات در مراکز تفریحی برای زائر همراه با معنویت باشد، برنامه‌های خاص برای روح بخشی به مراکز تفریحی مورد نیاز است.

استاندار خراسان رضوی گفت: در حالیکه کشور درگیر خدمت رسانی و انتقال زائران اربعین در دهه آخر صفر بود، با این حال مشکلی پیش نیامد و برگزاری این مناسبت باعث وحدت و همدلی بین مردم و دستگاه‌های متولی شد و خدمت رسانی را به نمادی در استان تبدیل کرد.

وی خدمات رسانی هتل داران در ایام دهه پایانی صفر را قابل تقدیر دانست و گفت: اقامتگاه‌های مشهد در سطح کشور برجسته هستند، بنابراین شایسته است برنامه‌های فرهنگی برای دوره اقامت زائران نیز اجرا شود، وقتی مفاهیم فرهنگی به اقامتگاه‌ها منتقل شود، اثرگذار تر خواهد بود.

نظری بیان کرد: زیارت در جنبه‌های مختلف از جمله اقامت، بازار و درمان تأثیر می‌گذارد، باید زیارت مردم به بهترین شکل انجام شود و با انجام این مهم شاهد تحول فرهنگی بین مردم خواهیم بود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ورود ۳۰ میلیون زائر سالانه به مشهد مقدس افزود: در حال بررسی نکات مثبت و منفی برای پذیرایی بهتر از زائران در دفعات بعد هستیم و از هم اکنون برای پایان سال خود را آماده می‌کنیم.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا