بین الملل

کشور در شرایط حساسی به سر می برد

رئیس جمهور عراق:

رئیس جمهور عراق در اظهاراتی به مناسبت سالروز درگذشت جلال طالبانی رئیس جمهور فقید این کشور تاکید کرد که باید گفتگوی جدی میان بغداد و اقلیم کردستان عراق بر اساس مبانی قانون اساسی شروع شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، برهم صالح رئیس جمهور عراق در اظهاراتی به مناسبت درگذشت جلال طالبانی رئیس جمهور فقید این کشور تاکید کرد که باید گفتگوی جدی میان بغداد و اقلیم کردستان عراق بر اساس مبانی قانون اساسی شروع شود.

وی افزود: تعبیر آیت الله سیستانی درباره طالبانی که گفته بود وی سوپاپ اطمینان عراق است، تعبیر دقیقی است، طالبانی از شخصیت ها و رهبرانی است که یاد و خاطره او همیشه زنده و همیشه در میان ما حاضر است.

صالح با بیان اینکه کشور در شرایط حساسی به سر می برد و نمی توان بیش از این ملت عراق را منتظر گذاشت، خواستار شروع گفتگوی جدی میان بغداد و اقلیم کردستان شد.

رئیس جمهور عراق ادامه داد: کشور در شرایط حساس و استثنائی به سر می برد و همه ما در راستای برون رفت از بحران فعلی، وظیفه تاریخی، ملی و اخلاقی داریم و باید دولتی مقتدر و تاثیرگذار تشکیل شود که حافظ منافع کشور باشد و حاکمیت ملی و سلامت شهروندان را تضمین کند.

وی اظهار داشت: ما موفق شدیم مشکلات بسیاری را پشت سر بگذاریم و توانستیم کشور را از صحنه منازعه به سوی همگرایی در راستای صلح و ثبات  با کشورها و ملت های منطقه هدایت کنیم، البته چالش هایی مشترک بسیاری همچنان پیش روی کشورهای منطقه قرار دارد که با همکاری مشترک می توان این چالش ها را پشت سر گذاشت.  

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا