ورزش

تصمیم‌بزرگ در سیرجان:وقتی که پنالتی استقلال وتو نشد

پافشاری عرب‌براقی روی مهمترین صحنه هفته

در لحظاتی که کمک داور اول نظری مخالف عرب براقی داشت، اما قاضی میدان روی تصمیم خود باقی ماند.

به گزارش “ورزش سه”، با وجود اینکه 2 روز از برگزاری مهم ترین دیدار هفته در سیرجان می گذرد، اما همچنان جنجال های این مسابقه ادامه دارد. حواشی که پس از اعلام خطای پنالتی به سود استقلال شروع شد و مربیان، مدیران و عوامل اجرایی 2 تیم همچنان در حال انجام مصاحبه های متعدد علیه همدیگر هستند.

ارسال جلالی با ضربه قیچی برگردان امین قاسمی نژاد به پشت صالح حردانی همراه شد. خطایی که یک پنالتی را برای استقلال به ارمغان آورد و تیم ساپینتو توانست با پیروزی 2 بر یک مقابل میزبان قدرتمند خود، به رتبه دوم جدول رده بندی برسد.

اتفاقی که شاید به آن پرداخته نشده و یا کمتر مورد بحث قرار گرفته، صحنه های مهمی است که کنار زمین رقم خورد و می توانست حتی منجر به تغییر تصمیم مهم داور مسابقه شود ولی در نهایت این اتفاق رخ نداد تا کوین یامگا پشت ضربه پنالتی بایستد و آن را وارد دروازه حریف کند.

داستان از این قرار است که پس از خطای قاسمی نژاد به روی حردانی، محمدرضا ابوالفضلی کمک داور اول مسابقه که به صحنه نیز نزدیک بود، تصمیمی متفاوت با امیر عرب براقی گرفته بود و اعتقاد داشت که خطای رخ داده، بیرون از محوطه جریمه است و باید پنالتی استقلال لغو شود. نظری که البته اشتباه بود.

بازیکنان گل گهر نیز که متوجه این موضوع شده بودند، به شدت نسبت به تصمیم عرب براقی معترض بودند و از داور وسط درخواست کردند که با کمک داورش مشورت کند و تصمیمی که گرفته را تغییر دهد.

عرب براقی نیز برای صحبت با محمدرضا ابوالفضلی به کنار زمین آمد و در شرایطی که کمک داور اول مسابقه اعتقاد داشت خطا بیرون از محوطه رخ داده، اما عرب براقی اعلام کرد که خودش صحنه را دیده و از تصمیمی که گرفته اطمینان کامل دارد. صحبت هایی که میان داور وسط و کمکش رد و بدل شد، کاملا توسط بازیکنان و عکاسان نزدیک به صحنه قابل شنیدن بود و عرب براقی قصدی برای تغییر تصمیم مهمش نداشت.

علیرضا علیزاده بازیکن گل گهر نیز در آن لحظات با عصبانیت خاصی از کمک داور اول بازی می خواست که برای اثبات نظرش با عرب براقی صحبت کند و در همین گیر و دار نیز بازیکنان استقلال مانند محمد محبی و روزبه چشمی، سعی در دور کردن بازیکنان گل گهر از کمک داور داشتند تا تصمیم آنها مبنی بر اعلام خطای پنالتی به سود استقلال تغییر نکند.

به هر شکل شاید اگر داور دیگری به جای امیر عرب براقی بود، احتمال داشت که تصمیمش را تغییر داده و با پذیرش صحبت های کمک داور بازی، خطای پنالتی را به یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه تغییر دهد اما داور جوان مسابقه روی تصمیم درستی که گرفته بود، باقی ماند تا استقلال به پنالتی که استحقاقش را داشت، برسد.

منبع ورزش سه

دکمه بازگشت به بالا