دانش و فناوری

اختصاص بسته‌های حمایتی ویژه به فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری


معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری از شتاب دهنده و مرکز رشد پرسیس ژن بازدید کرد و از ارائه بسته‌های حمایتی ویژه به فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری خبر داد.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در بازدید از مرکز رشد پرسیس ژن درباره جزئیات بسته های حمایتی ویژه به فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری، گفت: تصمیم داریم در این بسته حمایتی انواع خدمات و تسهیلات مختلف را به مجموعه‌های فناورانه به صورت متمرکز ارائه کنیم. اعتقاد داریم این کار تاثیرات مثبت زیادی خواهد داشت.

وی افزود: پرسیس ژن یک مجموعه موفق در صنعت دارو است و دستاوردهای قابل توجهی برای کشور دارد که باید تلاش کنیم این مدل موفق را به دیگر صنایع هم تسری دهیم.

 معاون علمی، فناوری و افتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با تاکید بر حمایت‌های ویژه معاونت علمی از این‌ مجموعه برای تولید سریع‌تر محصولات جدید، بیان کرد: در واقع پرسیس ژن یک مرکز نوآوری واقعی است که بر مبنای شناخت و کشش بازار اقدام به تولید محصول می‌کند. این مدل موفق باید به دیگر صنایع بزرگ هم معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد مدل کاری این مجموعه به جریانی اثرگذار در صنایعی چون خودرو، نفت، پتروشیمی، نساجی و غیره بدل شود، افزود: صنایع با این مدل کاری می‌توانند به شکل واقعی توسعه فناورانه و نوآورانه خود را رقم بزنند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری به مدیران شتاب دهنده و مرکز رشد پرسیس ژن توصیه کرد با برگزاری دوره های آموزشی متعدد زمینه آشنایی صنایع بزرگ با این مدل کاری را فراهم کنند.

پایان پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا