شهرستان ها

صدور مجوز سد تنگ سرخ بویراحمد/ دنبال تکرار «گتوندی» دیگر نیستیم

یاسوج_ رئیس سازمان محیط زیست گفت: مجوز زیست محیطی احداث سد تنگ سرخ صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی سلاجقه عصر پنجشنبه در حاشیه سفر به شهر یاسوج در جمع خبرنگاران، افزود: صدور مجوز احداث سدها مشروط به تحقق تعهدات بوده که در صورت نبود مشکلات زیست محیطی، این مجوزها صادر می‌شود.

سلاجقه با بیان اینکه تأمین آب شرب مردم همیشه در اولویت قرار دارد، اظهار کرد: در کنار این مهم حق آبه های زیست محیطی نیز باید دیده شود.

وی با بیان اینکه در احداث سدها منابع و مصارف توسط وزارت نیرو دیده می‌شود، ابراز داشت: ما بر اساس این مهم مجوزها را صادر می‌کنیم و حفظ ظرفیت‌های رودخانه‌ای و جلوگیری از خشک شدن آنها مورد تاکید است.

سلاجقه به موضوع احداث سد «چم شیر» گچساران و رسیدن به مرحله آبگیری آن اشاره کرد و گفت: یکی از حساس‌ترین سازندهای زمین شناسی در کهگیلویه و بویراحمد بوده و دنبال تکرار «گتوند» دیگری در کشور نیستیم.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه صدور مجوز آبگیری سد «چم شیر» در گرو آزمایشات و نمونه برداری‌ها بوده است، ابراز داشت: با انجام نمونه برداری و اعلام نتایج مجوز آبگیری این سد صادر می‌شود.

وی همچنین برداشت از رودخانه‌ها در حوزه کارخانجات شن و ماسه را بر اساس حد مجاز یک ضرورت دانست و گفت: موارد و مشکلات در این محور توسط محیط زیست پیگیری می‌شود.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا