اقتصاد

بهبود نسبی بارش‌ها در کشور؛ کاهش بارش‌های پاییزی ۱۹.۱ درصد شد

بررسی اطلاعات پهنه بارش‌ها نشان می‌دهد از ابتدای سال آبی جاری تا ۳ آذرماه بارش‌های پاییزی کشور در مقایسه با دوره بلندمدت ۱۹.۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مطابق اطلاعات پهنه بارش‌ها مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی از ابتدای سال آبی جاری تا تاریخ سوم آذرماه میزان بارش‌ها در مقایسه با دوره بلندمدت 19.1 درصد کاهش یافته است.

بر اساس این اطلاعات بیشترین کاهش بارش‌های پاییزی برای استان‌های تهران و قزوین به ترتیب با رشد منفی 82.5 درصد و 80.2 درصد است. بارش‌های در استان سیستان و بلوچستان نیز در مقایسه با دوره بلندمدت 73.5 درصد کاهش یافته است.

وضعیت بارش‌ها در استان اصفهان تا 3وم آذرماه امسال رشد 62 درصدی، در بوشهر رشد 81.1 درصدی، چهارمحال و بختیاری 73.6 درصدی،‌خراسان شمالی 41.1 درصدی، خوزستان 19 درصد و فارس 46.6 درصد افزایش یافته است.

همچنین در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و یزد رشد بارش‌های پاییزی به ترتیب 80.4 درصد، 11.4 و 94.8 درصد بوده است. بیشترین بارش‌ها از ابتدای سال آبی جاری تا سوم آذرماه با 64 میلیمتر مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

به گزارش تسنیم، در استان‌های ساحلی دریای خزر یعنی گلستان، گیلان و مازندران نیز بارش‌ها به ترتیب رشد منفی 2 درصد، رشد منفی 50 درصد و رشد منفی 38.8 درصدی ثبت شده است.

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا