بین الملل

زخمی شدن یک صهیونیست در رام‌الله و درگیری در نابلس


منابع فلسطینی از وقوع درگیری‌های پراکنده بین نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی در چند شهر و روستای کرانه باختری خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در درگیری‌های امروز جمعه در نزدیکی شهرک «عطیرت» واقع در اراضی فلسطینیان در شمال رام‌الله، یک شهرک‌نشین زخمی شده و با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد.

در نابلس نیز درگیری‌هایی بین نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی در منطقه جبل صبیح واقع در شهرک بیتا رخ داد در حالی که تظاهرات هفتگی نیز در مخالفت با شهرک‌سازی صهیونیست‌ها برگزار شد.

بنابر گزارش وبگاه «فلسطین الیوم»، جمعیت هلال احمر فلسطین نیز گزارش داد که ۱۰ نفر از فلسطینیانی که در درگیری‌های جبل صبیح دچار حالت خفگی شده بودند، درمان شدند.

روستای بیت دجن در شرق نابلس نیز پس از برگزاری تظاهرات هفتگی در مخالفت با شهرک‌سازی، شاهد درگیری بود.

تظاهرات‌کنندگان به سمت ورودی روستای بیت دجن در شرق نابلس که از زمان عملیات مقاومتی «ایتمار» مربوط به سال ۲۰۱۵ بسته شده است، حرکت کردند.

در قلقیلیه نیز درگیری‌هایی بین نظامیان صهیونیست و فلسطینیان رخ داد و نظامیان رژیم اشغالگر به سمت فلسطینیان گلوله پلاستیکی، بمب صوتی و گاز سمی پرتاب کردند.

برخی مناطق کرانه باختری و قدس اشغالی هر هفته شاهد فعالیت‌هایی در مخالفت با شهرک‌سازی است که به درگیری بین این معترضان و نظامیان صهیونیست کشیده می‌شود.

پایان پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا