شهرستان ها

۶۵۵ راهدار آماده ارائه خدمات راهداری در زمستان ۱۴۰۱ هستند

سنندج- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، ۶۵۵ نفر از نیروهای راهداری در ۳۱ راهدارخانه ثابت و سیار، آماده ارائه خدمت در زمستان امسال هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد حسنی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی طرح راهداری زمستانه در سنندج اظهار کرد: طرح راهداری زمستانه در استان کردستان همزمان با سراسر کشور از ۱۵ آبان سال جاری شروع شده و تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ادامه دارد.

وی افزود: راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی تحت پوشش قرار می‌دهند.

حسنی خاطر نشان کرد: استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می‌شود.

وی افزود: جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برف گیر و جاده‌های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برف گیر بوده که این گردنه‌ها هنگام بارش باران عمدتاً شاهد لغزندگی است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، ۶۵۵ نفر از نیروهای راهداری در ۳۱ راهدارخانه ثابت و سیار، آماده ارائه خدمت در زمستان امسال هستند.

حسنی افزود: این تعداد راهدار شامل ۵۵۰ نیروی فعال راهداری بخش دولتی و ۱۳۵ نیروی بخش خصوصی در اختیار این اداره کل هستند که فعالیت آنان تا ۲۰ فروردین سال ۱۴۰۲ در محورهای شهری و روستایی تداوم خواهد داشت.

وی اظهار داشت: در حال حاضر در استان ۲۶ راهدارخانه ثابت و پنج راهدارخانه سیار وجود دارد که برای استقرار ماشین‌آلات و پرسنل در حین اجرای طرح زمستانه ساماندهی شده‌اند.

حسنی به تعداد ماشین آلات آماده شده برای اجرای طرح راهداری زمستانه اشاره کرد و گفت: ۳۱۶ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در بخش دولتی و ۱۰۵ دستگاه در بخش خصوصی در اختیار راهداران قرار گرفته است تا بتوانند در اسرع وقت نسبت به برف روبی و پاکسازی راه‌های شهری و روستایی در مواقع بارش اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان با بیان اینکه ۳۶ اکیپ راهداری در بخش دولتی و ۳۵ اکیپ بخش خصوصی آماده خدمات‌رسانی هستند، اظهار داشت: همچنین ۳۵ هزار تن شن و ماسه نیز خریداری و برای مواقع بخبندان در راهدارخانه‌های استان ذخیره شده است.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا