دانش و فناوری

به نظر می رسید هیچ کس کناره گیری برت تیلور از Salesforce را ندیده است (حتی مارک بنیوف)

در چه می تواند برت تیلور، مدیر عامل شرکت Salesforce، تنها به عنوان یک چرخش خیره کننده از رویدادها شناخته می شود دیروز استعفای خود را اعلام کرد، ادعا می کند که می خواهد به ریشه های کارآفرینی خود بازگردد. دلایل او هرچه که باشد، برای همه کسانی که این شرکت را پوشش می‌دهند، شوک‌کننده بود، و به جرات می‌توان گفت که تعداد کمی از آنها این اتفاق را دیدند – حتی مربی او، یکی از بنیانگذاران Salesforce و یکی از مدیران اجرایی، مارک بنیوف.

تیلور یک حرکت دهنده و شیکر در دره سیلیکون است. او در شرکت های بزرگی مانند گوگل و فیس بوک کار کرده است. تا همین اواخر، او رئیس هیئت مدیره توییتر بود و به رهبری این غول رسانه اجتماعی در این سال پرتلاطم کمک کرد. جنون ناشی از مشک تا اینکه مالک جدید آن ماه گذشته هیئت مدیره خود را منحل کرد.

او همچنین دارای تجربه شرکت کوچک به عنوان مدیر عامل سابق در FriendFeed، یک شبکه اجتماعی اولیه، و Quip است که Salesforce در سال 2016 خریداری شد برای 750 میلیون دلار.

به نظر می‌رسید که تیلور و بنیوف بلافاصله پس از پیوستن Quip به Salesforce به موفقیت رسیدند و این رابطه عمیق و صمیمانه بود (و ظاهراً باقی می‌ماند). در نتیجه، تیلور در غول CRM در طی چهار سال به عنوان رئیس مشترک و مدیرعامل شرکت کرد.

زمانی که جف بزوس سال گذشته پس از رهبری شرکت از زمان تأسیس آمازون در سال 1994 از سمت مدیرعاملی آمازون کنار رفت، ما حدس زدیم که بنیوف می تواند مدیر اجرایی بعدی باشد که این گام را برمی دارد. به نظر می رسید که انتخاب منطقی، وارث ظاهری، تیلور باشد، که هر زمان بنیوف تصمیم می گرفت زمان بیشتری را در هاوایی بگذراند، آماده بود که مسئولیت را بر عهده بگیرد.

در عوض، ما تیلور را داریم که می رود و بنیوف برای آینده قابل پیش بینی مسئول است.

منبع techcrunch

دکمه بازگشت به بالا