بین الملل

الجبیر: در زمینه عادی سازی روابط با اسرائیل مسئله زمان مطرح است

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان با بیان اینکه ریاض به سمت عادی سازی روابط با اسرائیل پیش می رود، گفت که در این مورد فقط مسئله زمان مطرح است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه عربستان با بیان اینکه ریاض به سمت عادی سازی روابط با اسرائیل پیش می رود، گفت که در این مورد فقط مسئله زمان مطرح است.

عادل الجبیر که هفته ‌های اخیر با اعضای هیئت آمریکایی دیدار داشته است، تاکید کرد: روابط عربستان سعودی و اسرئیل به سوی سازش پیش می‌رود اما این امر نیازمند زمان بیشتری است.

چند روز قبل نیز یک نشریه صهیونیستی خبر داده بود که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر مامور تشکیل کابینه تاکید کرد، هدف اصلی او در دوره پیش رو امضای توافقنامه صلح با عربستان خواهد بود.

الجبیر همچنین در جریان این دیدار اعلام کرده است: اسرائیل و کشورهای دیگر شورای همکاری کار عادی سازی تدریجی را از چند سال پیش آغاز کرده‌اند و باید اجازه دهند تا این روند به پختگی لازم برسد.

این در حالی است که نتایج نظرسنجی در عربستان سعودی نشان داده است که همچنان بیشتر مردم این کشور مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و مردم عربستان بیش از پیش نسبت به اقدامات رژیم صهیونیستی در ارتباط با فلسطین و منطقه بدبین اند.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا