تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

6 نمره از درس تربیت‌بدنی به پروژه «کوچ» اختصاص دارد/ غربالگری 7 میلیون دانش‌آموز

  • 06 آبان 1399 - 9:08


معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: 6 نمره از درس تربیت‌بدنی کل کشور برای پروژه کوچ پیش‌بینی شده است.


به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در برنامه افتتاح طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ) که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: این طرح به صورت امیدوارانه با تمام سختی‌ها پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه 80 پوستر آموزشی طراحی شده و به صورت مجازی بارگذاری شده و همچنین کلیپ‌هایی نیز آماده شده است، گفت: فقط 18 میلیون و 700 هزار نفر نحوه آموزش و ارزیابی سنجش bmi و اندازه گیری شاخص توده بدنی را دانلود کردند و دیدند.

حمیدی از برگزاری دوره‌های آموزش ضمن خدمت خبر داد و افزود: 6 نمره از درس تربیت‌بدنی کل کشور برای پروژه کوچ پیش‌بینی شده است.

وی به آمار حضور معلمان در این طرح خبر داد و گفت: هفته گذشته سنجش bmi تعداد 6 میلیون و 630 هزار و 656 نفر از دانش‌آموزان انجام شد و فکر می‌کنم  تاکنون به 7 میلیون نفر رسیده است. 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: فقط بحث غربالگری و سنجش نیست بلکه بعد از آن باید مداخله کنیم، آموزش دهیم و دانش‌آموزان را رها نکنیم، البته این طرح فقط برای دانش‌آموزان دارای اضافه وزن نیست بلکه به آنها که کمتر از وزن طبیعی دارند باید کمک کنیم به وزن ایده‌آل برسند و آنهایی که وزن مناسب دارند هم تشویق کنیم که در این وزن بمانند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها