سینمای ایران و جهان

اجرای «سعید بیابانکی» ارزش افزوده‌ای برای برنامه ایجاد کرده است

سینماپرس: تهیه‌کننده «نون بده» رادیو جوان اعلام کرد در این برنامه با اجرای سعید بیابانکی، به صورت غیابی فرصتی برای رقابت علاقمندان به حوزه شعر طنز ایجاد می‌شود.

به گزارش سینماپرس، مهدی استاداحمد تهیه‌کننده برنامه «نون بده» رادیو جوان درباره این برنامه رادیویی به مهر بیان کرد: برنامه «نون بده» با محوریت طنز، یک رقابت سرایش شعر طنز برگزار می‌کند اما یک تفاوتی که با دیگر رقابت‌ها دارد این است که فضای برنامه ما غیابی است و شعرها توسط مخاطب ارسال و در برنامه به رقابت گذاشته می‌شود تا خلاقیت و استعدادها را به گونه متفاوتی معرفی کند.

وی افزود: این برنامه فرصتی مناسب برای جوانان علاقه‌مند به طنز و شعر است تا با هم رقابت کنند و همچنین قدرت خلاقیت خود را به نمایش بگذارند. به نظرم این برنامه‌ها در فضای سرگرمی می‌توانند به گسترش فرهنگ طنز و شعر در جامعه کمک کنند.

استاداحمد درباره روند ارسال شعرها به برنامه توضیح داد: شاعران طنزپرداز جوان می‌توانند شعرهای خود را که از ۲ ویژگی خلاقیت و طنزآمیز بودن برخوردار است برای برنامه «نون بده» ارسال کنند. در این فرایند بهترین شعرها انتخاب و در برنامه خوانده می‌شوند.

این تهیه‌کننده رادیویی عنوان کرد: تلاش ما این است تا با خنده و سرگرمی، روحیه خوب و انرژی مثبت به جامعه بدهیم. امیدواریم شعرهای طنزی که در این برنامه خوانده می‌شوند، خنده بر لبان مخاطبان بیاورد و به تسکین استرس‌های روزمره آنها کمک می‌کند.

وی در ادامه درباره برنامه‌هایی که می‌تواند به نوعی استعدادیابی باشد بیان کرد: برنامه «نون بده» رادیو جوان بر شعر طنز تمرکز دارد تا همانطور که گفته شد باعث ایجاد فضایی پویا و خلاق در جامعه شود. از طرف دیگر چنین برنامه‌هایی فرصتی برای اشتراک‌گذاری استعدادهای جوانان است که در این حوزه به استعدادهای خلاقانه شاعران جوان منجر می‌شود.

استاداحمد درباره عوامل برنامه اضافه کرد: این برنامه رادیویی با کارشناسی سعید بیابانکی شاعر شناخته شده کشورمان تولید می‌شود. او با تجربه و دانش خود، ارزش افزوده‌ای برای برنامه ایجاد کرده است و با تحلیل و بررسی شعرها، نظرات الهام‌بخشی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌دهد.

این تهیه‌کننده رادیویی همچنین اظهار کرد: سعید بیابانکی در هر برنامه توضیحاتی درباره قابلیت‌ها و ویژگی‌های شعرهای طنز می‌دهد و این برنامه نوعی آموزش هم محسوب می‌شود چراکه به مسائلی مانند تکنیک‌های سرایش شعر طنز، نحوه استفاده از طنز در شعر و تأثیر شعر طنز بر جامعه را بررسی می‌کند و با تحلیل شعرها و توضیحات مفصل، به مخاطبان کمک می‌کند تا شعرها را بهتر درک کنند.

برنامه «نون بده» رادیو جوان به تهیه‌کنندگی مهدی استاداحمد و به اجرا و کارشناسی سعید بیابانکی، پنجشنبه و جمعه، ساعت ۱۸ روی موج FM ردیف ۸۸ مگاهرتز از شبکه رادیویی جوان پخش می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا