بین الملل

ورود هیأت صهیونیستی به باکو برای همکاری‌های نظامی


یک هیأت نظامی صهیونیستی به ریاست مدیرکل وزارت جنگ این رژیم در باکو با وزیر دفاع جمهوری آذربایجان دیدار کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از ورود یک هیأت نظامی از رژیم صهیونیستی به باکو در شب گذشته خبر داد.

به نوشته وبگاه روسیا الیوم، طبق بیانیه این وزارتخانه، هیأت نظامی رژیم صهیونیستی به سرپرستی «ایال زمیر» مدیرکل وزارت جنگ این رژیم با «ذاکر حسن اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان دیدار کرده است و طرفین در خصوص همکاری‌های نظامی با یکدیگر گفت‌و‌گو کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: «ژنرال حسن اف در این دیدار از سطح عالی روابط آذربایجان و اسرائیل ابراز خرسندی کرد».

سفر این مقام ارشد صهیونیست به باکو در ادامه دید و بازدیدهای مقام‌های جمهوری آذربایجان و رژیم صهیونیستی از پایتخت‌های دو طرف پس از افتتاح سفارت باکو در تل‌آویو انجام شده است.

«حکمت حاجی اف» دستیار علی اف نیز در تاریخ ۱۶ شهریور با سفر به به فلسطین اشغالی با «تساحی هانگبی» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

به روایت هانگبی، او با این مقام جمهوری آذربایجان «گفت‌و‌گوهای سیاسی جامع» انجام داد. مشاور امنیت داخلی کابینه نتانیاهو سفر حاجی اف به فلسطین اشغالی را نشاندهنده «همکاری رو به گسترش» تل‌آویو و باکو خوانده بود.

روزنامه اقتصادی عبری‌زبان «گلوبس» نیز روز جمعه (۲۴ شهریور) از آزمایش سامانه پدافند هوایی «باراک میکس» در جمهوری آذربایجان خبر داد. این سیستم در باکو «یلدیریم» نام دارد.

همزمان روزنامه عبری زبان هاآرتص نیز هفته گذشته گزارش داد که ده‌ها پرواز از یک فرودگاه در فلسطین اشغالی به مقصد باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان انجام شده که حامل چندین تن‌ تجهیزات نظامی بوده است.

پایان پیام/م


دکمه بازگشت به بالا