فرهنگ

نظر جمعی از طلاب بسیجی خواهر درباره جهاد تبیین و ارتباط آن با بصیرت‌افزایی در جامعه


دوره توانمند‌سازی بانوان طلبه بسیجی با عنوان «توانمندسازی کنشگران جهاد تبیین» از روز گذشته در سازمان بسیج مستضعفان آغاز شده و تا روز جمعه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس دوره توانمند‌سازی بانوان طلبه بسیجی با عنوان «توانمندسازی کنشگران جهاد تبیین» از روز گذشته در سازمان بسیج مستضعفان آغاز شده و تا روز جمعه ادامه دارد.

در حاشیه این برنامه خبرنگار فارس پای صحبت برخی از شرکت‌کنندگان نشست که در ادامه تقدیم می‌شود.

فاطمه اسفندیاری معاون فرهنگی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران گفت: دوره توانمندسازی کنشگران جهاد تبیین بهانه‌ای جهت تبادل نظر خواهران و توانمندسازی آن‌ها برای برنامه‌های سال آتی و ایام پیش‌رو است. استفاده از محضر اساتید برجسته سبب می‌شود تا همسو باهم خط و مشی واحدی را پیگیری و اجرایی کنیم.

اسفندیاری ادامه داد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و رویدادهای پیشرو در جامعه انتخابات اسفندماه است که ان شا الله با دستور‌العمل‌های راهبردی به مشارکت بیشتر آحاد مردم بی‌انجامد.

نظام‌آبادی: تشریح نقش بانوان در مدیریت بحران و پدافند غیرعامل یکی موضوعات همایش است.

نظام‌آبادی مسئول امور خواهران سازمان بسیج طلاب و اساتید تهران گفت: این دوره کشوری به دعوت سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور درحال برگزاری است، که از شهر تهران مدیران حوزه‌های علمیه، اساتید حوزه و دانشگاه، طلاب خواهر، مبلغان بسیجی، کنشگران فضای مجازی و فرهنگی، هادیان سیاسی و مدیران کانال‌های مرتبط دعوت شدند.

وی افزود: با توجه به اهمیت جهاد تبیین این همایش با سر فصل‌های: تشریح نقش بانوان در مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، تبیین هویت اسلامی زن مسلمان، جریان‌شناسی پروژه نفوذ در حوزه زن و خانواده، تبیین نقش ولی فقیه در اقتدار امنیت ملی، چستی و چرایی جهاد تبیین، چیستی و چرایی جنگ شناختی و دستاوردهای نظام اسلامی درحال برگزاری است.

شمس مدیر حوزه علمیه خواهران حضرت زهرا سلام الله علیها اظهار داشت: این قبیل برنامه‌ها جهت بصیرت‌افزایی در جامعه و حوزه‌های علمیه خواهران بسیار مورد استقبال بوده و الحمدلله با حضور و مشارکت پرشوری همراه است و از آنجا که جهاد تبیین، امر و فرمان رهبر معظم انقلاب است، حوزه علمیه هم باید به خوبی نقش خود را در ضمن بصیرت‌افزایی ایفا و در حد توان در جامعه روشنگری کنند و لذا برای انتخاب هرچه با شکوه‌تر و شکست برنامه‌های دشمن روشنگری و بصیرت‌افزایی در جامعه، امری ضروری است.

شاهدی طلبه حوزه علمیه استان یزد تصریح کرد: از آنجا که این دوره بر مبنای توانمندسازی در جهاد تبیین و لزوم اطاعت امر رهبری مبنی بر فرمان جهاد تبیین است، بر خودم لازم دانستم که با وجود دختر کوچک سه ساله و بعد مسافت، در این همایش شرکت کنم و با توجه به آموخته‌های حاصل از جلسه، بتوانم خدمت کنم.

ملیحه دهقانی فیروزآبادی طلبه استان قم گفت: اولویت اصلی ما به عنوان طلبه، به فرموده رهبر معظم انقلاب جهاد تببین است که باید خود را قوی‌تر از همیشه کنیم و با یاری امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف روشنگری را در جامعه پیاده کنیم. در این همایش، از بیانات سخنرانان بسیار استفاده کردیم که تاکید ویژه بر انتخابات اسفندماه داشتند و اینکه دشمن به شدت کار می‌کند و توصیه می‌کردند که باید بیش از پیش پای نظام و ولایت ایستاد و از هرگونه تفرقه بین امت و ولایت با ایجاد روشنگری، جلوگیری کرد. این دوره راه من را به عنوان طلبه، جهت می‌دهد و مسیر پیش رو را با آگاهی بیشتر خواهم دید.

پایان پیام/


دکمه بازگشت به بالا