دانش و فناوری

RoboFab آماده ساخت 10000 ربات انسان نما در سال است

روبات‌های انسان‌نما بسیار باحال هستند، و ربات دوپا Digit شرکت Agility Robotics از نظر فناوری پیشرفته در بالاترین سطح قرار دارد (حتی چهره هم دارد!). امروز، این شرکت اعلام کرد که آماده است تا RoboFab خود را که می تواند بیش از 10000 رقم در سال بسازد، راه اندازی کند. جدای از شوخی‌های واضح اسکای‌نت، من به عنوان یکی از اربابان رباتیک جدیدمان استقبال می‌کنم.

این کارخانه در سالم، اورگان ساخته خواهد شد و این شرکت به TechCrunch می گوید که ساخت اولیه کارخانه ربات 70000 فوت مربعی را سال گذشته آغاز کرده است و قرار است اواخر امسال افتتاح شود.

دامیون شلتون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Agility Robotics گفت: افتتاح کارخانه ما یک لحظه مهم در تاریخ رباتیک است: آغاز تولید انبوه ربات های انسان نمای تجاری. ما Digit را برای حل مشکلات دشوار در نیروی کار امروزی مانند آسیب‌ها، فرسودگی شغلی، جابجایی زیاد و شکاف‌های پر نشدنی نیروی کار ساختیم، با چشم‌انداز نهایی که انسان‌ها را قادر می‌سازد انسان‌تر باشند. هنگامی که شما در حال ساخت فناوری جدید برای بهبود جامعه هستید، مهمترین نقطه عطف زمانی است که بتوانید آن فناوری را در مقیاسی تولید کنید که بتواند تأثیر واقعی و گسترده داشته باشد.

این شرکت در حال نمایش کارخانه خود در ویدئویی است که به همین مناسبت تولید کرده است که شامل چند نما از Digit در حال اجرا است. البته، این شرکت از Digit در تولید Digit استفاده خواهد کرد، که به نوعی برخلاف آدم خواری است، بنابراین این بسیار تمیز است.

من با Melonee Wise (CTO) و Damion Shelton از Agility در مرحله TechCrunch Disrupt Hardware در اواخر این هفته مصاحبه می کنم، و حتی ممکن است Digit ظاهر شود تا بتوانید شخصاً با ربات ملاقات کنید. آنجا باش یا آنقدر FOMO باش که آرزو می کنی ای کاش بودی.

منبع techcrunch
دکمه بازگشت به بالا