شهرستان ها

بروز بودن ناجیان غریق استخرهای قزوین در اولویت قرار گیردمدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: باتوجه به اهمیت نجات غریق لازم است، ضمن استفاده از آموزش‌های جدید و بروز بودن مربیان و ناجیان غریق، افراد توانمند در حوزه آموزش به‌کار گرفته شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، عباس علایی‌مقدم در مجمع عمومی سالانه هیأت نجات غریق و غواصی استان که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: نجات غریق حوزه‌ای بااهمیت است و یک کوتاهی می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد؛ از این رو این هیأت ورزشی رسالت سنگینی بر عهده دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین ادامه داد: باید استفاده از ناجیان ماهر و متخصص در استخرها در دستور کار مدیران قرار گیرد تا حوادث و مشکلات کاهش پیدا کند، همچنین باید توجه داشت که بازرسی از استخرها هم امری بسیار بااهمیت است.

این مسئول ادامه داد: باتوجه به وجود سدهای نهب، طالقان و زیاران، دریاچه اوان و کانال آبیاری دشت قزوین و حوادثی که در این مکان‌ها اتفاق می‌افتد، توجه به غئاصی اهمیت دوچندان پیدا می‌کند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در استان قزوین 27 استخر فعال هستند و بزودی 3 استخر دیگر نیز قابل بهره‌برداری خواهند بود، 4 پروژه نیمه تمام دیگر هم در شهرستان‌های مختلف در دست اجرا قرار دارد.

علایی‌مقدم با تاکید بر حضور ناجیان غریق در استخرها گفت: درحال حاضر بخش خصوصی هم در حوزه استخرها همکاری مناسبی دارد و برای پیشگیری از حوادث باید گزارش بازرسان دقیق بوده و تعداد ناجیان هم به تعداد کافی باشد.

دکمه بازگشت به بالا