شهرستان ها

طلاب تحصیل در حوزه را جدی بگیرند

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بر جدی گرفتن راه تحصیل علم تاکید کرد و گفت: تحصیل را جدی بگیرید و قدر زمان و عمر خود را بدانید.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری سه شنبه شب در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران بوشهر با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: وقتی خداوند می‌خواهد بهترین و گران قدرترین چیز را به انسان هدیه کند او را طلبه می‌کند طلبه‌ای که دین را می فهمد و بدان عمل کرده و هم تبلیغ می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: حضور شما در حوزه نشان از این است که خداوند به شما اراده خیر کرده و باید قدر این نعمت را بدانید.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در ادامه سخنان خود به بیان نکاتی در جهت موفقیت طلاب پرداخت و اظهار داشت: طلبگی با تمامی انگیزه‌ها با اهداف علوم دیگر فرق دارد، در حوزه بایستی اخلاص داشته باشید و به دور از توجه به مقام، مال و شهرت، فقط برای خدا و رضای او پیش بروید.

وی توجه به موازین و رعایت تقوا و پرهیز از گناهکاری را از موارد مهم طلبگی عنوان کرد و ابراز داشت: علاوه بر این تا می‌توانید به اهل بیت محبت داشته باشید چون آنان واسطه فیض نزول علم الهی به ما هستند.

آیت الله صفایی بوشهری بر جدی گرفتن راه تحصیل علم تاکید کرد و گفت: تحصیل را جدی بگیرید و قدر زمان و عمر خود را بدانید.

امام جمعه بوشهر بر پرهیز از عجله در تحصیل و فهم عمیق دروس تاکید کرد و افزود: هر لحظه علم شما سرمایه وجودی علمی‌تان است، لذا عجله در تحصیلی نکنید و درس را با روش صحیح خوانده و نظم و انضباط داشته باشید چون بدون نظم به جایی نخواهید رسید.

وی با تاکید بر مباحثه کردن گفت: این کار به شما در موفقیت و فهم مطالب کمک می‌کند، همچنین در مباحث سیاسی نگاه‌تان به بیانات و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در پایان سخنان خود رعایت اخلاق برای طلبه را بسیار مهم دانست و افزود: در برخورد با دیگران بسیار خوش اخلاق و خوش رو باشید.

دکمه بازگشت به بالا