سیاسی

منصوری: مسأله جمعیت جزو اساسی‌ترین اولویت‌های دولت سیزدهم است


معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: در مجموعه دولت سیزدهم مسأله جمعیت را جامع و نتیجه‌محور نگاه می کنیم و البته که در حوزه نتیجه‌گیری هم الحمدلله اتفاقات خوبی افتاده و کارهای زیادی صورت گرفته و دولت در دو سال گذشته مسأله جمعیت را جزو اساسی‌ترین اولویت‌های خود قرار داده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، عصر امروز آیین تودیع و معارفه دبیر ستاد ملی جمعیت با حضور محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس‌جمهور و جمعی از نمایندگان مجلس و اعضای ستاد ملی جمعیت برگزار شد.

در این جلسه آیین تکریم و معارفه دبیر جدید ستاد ملی جمعیت برگزار شد و از زحمات کاظم فروتن دبیر سابق این ستاد تقدیر به عمل آمد و خانم شکیبا محبی‌تبار با حکم رئیس‌جمهور، دبیر جدید ستاد ملی جمعیت شد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور در ابتدای سخنانش با اشاره با کارهای صورت گرفته در مدیریت سابق ستاد ملی جمعیت، گفت: الحمدالله کارهای خوبی در این ستاد تا به امروز صورت گرفته و این مسیر خوبی که دولت مردمی آیت‌الله رئیسی شروع کرده، قطعا باعث تحول در حوزه جمعیت خواهد شد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین مسائل کشور همین مسأله جمعیت است و از حساسیت بالایی برخوردار است و ما باید تمام توان خود را برای تحول در این حوزه به کار بگیریم و تا به امروز هم خدا را شکر برنامه‌ریزی‌های خوبی در این حوزه در دولت انجام شده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های تأثیرگذار نهادهای مردمی در حوزه جمعیت، گفت: حضور مجموعه‌های مردمی که خالصانه در کشور با توان شخصی در حوزه جمعیت کار انجام می‌دهند، بسیار مهم است و می‌تواند نقش مهمی را در تحول در این حوزه برعهده بگیرد.

منصوری یادآور شد: ما در مجموعه دولت سیزدهم مسأله جمعیت را جامع و نتیجه‌محور نگاه می‌کنیم و البته که نتایج خوبی هم تا به امروز در حوزه جمعیت به وجو آمده است هم الحمدلله اتفاقات خوبی افتاده و مسئله جمعیت هم جزو یکی از اولویت های مهم دولت است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: یکی از اقدامات مهمی که می‌شود در این حوزه صورت بگیرد؛ شناسایی و به میدان آوردن ظرفیت‌های حاکمیتی و مردمی است و ستاد ملی جمعیت باید از جمع‌های کارشناسی در حوزه جمعیت استفاده کند و کارگروه های مختلف این حوزه را تقویت کند.

منصوری در بخش پایانی سخنان خود گفت: ما در دولت سیزدهم هم تمام عزم خود را برای تحول در حوزه جمعیت پای کار آورده ایم و همه نهادهای دولتی پای کار این موضوع هستند چرا که این موضوع مطالبه رهبر انقلاب است.

در پایان جلسه شکیبا محبی‌تبار دبیر جدید ستاد ملی جمعیت با اشاره اهمیت فراوان این موضوع برای دولت، گفت: مسأله جمعیت و اهمیت آن را همگان درک کرده‌اند و همه با نیت جهادی پای کار هستند و بنده به کمک همه عزیزان در دولت و دیگر نهادها نیاز دارم.

وی افزود: جمعیت، مسأله‌ای است که نایب امام زمان تأکید زیادی برای تأثیرگذاری در این حوزه دارند و بنده با این نگاه پا در این عرصه گذاشتم.

دبیر ستاد ملی جمعیت در پایان گفت: اولویت‌ها در این حوزه مشخص است و انشاءالله بتوانیم یک حرکت جهادی و تحولی را در این عرصه رقم بزنیم و بتوانیم در این حوزه اثرگذار باشیم.

پایان پیام/


دکمه بازگشت به بالا