بین الملل

نمی‌توان به شیطان اعتماد کردرئیس‌جمهوری اوکراین، در سخنرانی خود مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت معاهده‌های فراوانی برای کنترل سلاح وجود دارد اما پیمانی برای جلوگیری از گروگان گرفتن غذا و استفاده از آن به عنوان سلاح جنگی، وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین، در سخنرانی خود مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت معاهده‌های فراوانی برای کنترل سلاح وجود دارد اما پیمانی برای جلوگیری از گروگان گرفتن غذا و استفاده از آن به عنوان سلاح جنگی، وجود ندارد.

به گزارش بی‌بی‌سی، زلنسکی در ادامه به وضعیت بنادر اوکراین پس از حمله روسیه اشاره کرد وگفت: «از زمان جنگ تمام عیار علیه ما، فعالیت در همه بنادر ما توسط روسیه متوقف و مسدود شده و بنادری که روی رودخانه دانوب داریم هم هدف دایمی حملات موشکی و پهپادی (روسیه) بوده است».

زلنسکی گفت که مسکو از از عرضه و صادرات مواد غذایی به عنوان اهرمی برای تحت فشار قرار دادن کشورهای وارد کننده این محصولات استفاده می کند تا آنها را وادار کند اراضی اشغال شده از خاک اوکراین را به عنوان بخشی از خاک روسیه به رسمیت بشناسند.

ولودیمیر زلنسکی که حضور او در مجمع عمومی امسال سازمان ملل بازتاب گسترده‌ای داشته در بخش پایانی سخنان خود درباره تحلیل او از «فرمول صلح» برای پایان دادن به جنگ در کشورش سخن گفت.

وی با اشاره به اجلاس صلحی که به گفته او به زودی برگزار خواهد شد از رهبران جهان خواست که به آن توجه کنند هر چند گفت جزییات این اجلاس و رهبرانی که در آن حضور خواهند یافت متعاقبا اعلام خواهد شد.

با این حال، رئیس جمهوری اوکراین تاکید کرد که از نظر او وحدت میدان متحدان باید آشکارا به بحث گذاشته شود نه پشت درهای بسته.

وی با اشاره به «یوگنی پریگوژین» رهبر سابق ارتش شبه‌نظامی واگنر ادامه داد: «به شیطان نمی‌شود اعتماد کرد، فقط کافی است از پریگوژین بپرسید».

دکمه بازگشت به بالا