حوادث

کلکسیون حوادث در استان سمنان رخ می‌دهد

حوادث رکنا: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه گستردگی حوادث در استان سمنان بسیار زیاد و این استان کلکسیونی از حادثه‌ها است، گفت: افزایش پایگاه‌های امداد و نجات در ۲ سال آینده هدف‌گذاری شده است.

به گزارش رکنا، حسین درخشان پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته هلال احمر برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر جمعیت هلال احمر استان داری 15 پایگاه امداد و نجات است و با توجه به گستردگی حوادث نیاز بیشتری با پایگاه‌های امداد و نجات احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش تعداد پایگاه‌ای امداد و نجات در نقاط مختلف استان به ویژه مناطق حادثه‌خیز و در دستور کار است، گفت: افزایش تعداد پایگاه‌ها به 20 مورد تا 2 سال آینده هدف‌گذاری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان درباره اقدامات انجام شده در راستای افزایش پایگاه‌های امداد و نجات در سطح استان سمنان، گفت: در حال حاضر در مناطقی که حادثه‌خیز است جانمایی انجام شده و اقدامات بعدی مانند اخذ زمین و نیز در دستور کار است و تلاش می‌شود در زمان مقرر و در دو سال آینده افزایش تعداد پایگاه‌های عملیاتی شود. 

درخشان با بیان اینکه پیشگیری در اولویت است، گفت: البته تلاش می‌شود تجهیزات و یزرساخت‌ها برای امدادرسانی بهتر و بیشتر فراهم شود و در این زمینه نیازمند حضور بیشتر و مؤثر خیرین هستیم.

وی با اشاره به خریداری ناوگان امداد و نجات در سطح ملی، گفت: از این تعداد وسایل نقلیه به استان سمنان نیز اختصاص می‌یابد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه تصادفات جاده‌ای، تنش آبی و کمبود جمعیت مهم‌ترین چالش‌های استان سمنان است، گفت: جمعیت هلال احمر استان سمنان در این راستا و با هدف کمک به کاهش این مشکلات برنامه‌هایی را در دستور کار دارد.

درخشان گفت: استان سمنان دارای 650 کیلومتر محور و مسیر اصلی بوده و سالانه 20 میلیون زائر از محورهای استان عبور می‌کند و حدود 65 گسل نیز در استان شناسایی شده است که همه اینها سبب شده این استان آبستن حوادث بسیاری باشد و از این رو نیازمند ایجاد زیرساخت‌های امدادرسانی است.

وی خاطرنشان کرد: پیشگیری از حوادث و نهادینه کردن خودامدادی به عنوان اولویت‌های مهم در جمعیت هلال احمر استان سمنان پیگیری می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف در راستای آموزش و نهادینه‌سازی خدمات، گفت: آموزش‌های امدادی این جمعیت از طریق اجرای طرح دادرس، غنچه‌های هلال، کانون طلاب، کانون دانشجویان پیگیری ‌شود.

درخشان افزود: در این راستا 980 نفر نجاتگر آموزش‌دیده داوطلب با جمعیت هلال احمر همکاری می‌کنند.

وی گفت: از سال گذشته تا اردیبهشت امسال بیش از 28 هزار نفر آموزش‌های مختلف امداد و نجات، کمک‌های اولیه را آموخته‌اند.

منبع رکنا
آگهی
دکمه بازگشت به بالا