فرهنگ

اجرای طرحی برای توسعه ۲ هکتاری حرم حسینی+فیلم و عکس


در کنار احداث صحن حضرت زینب (س) در جوار حرم سیدالشهدا (ع) با مساحتی بالغ بر پنج هکتار، طرحی نیز برای افزایش فضای زیارتی حرم حسینی با مساحت بیش از دو هکتار در حال انجام است.


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، در حرم امام حسین(ع) چهار سرداب وجود دارد که مساحت هر کدام حدود چهار هزار مترمربع است و در طرحی سرداب القبله به عنوان بزرگترین سرداب حرم حسینی، همه سرداب‌های حرم سیدالشهدا (ع) را به یکدیگر متصل می‌کند.

علاوه بر این، صحن داخلی حرم سیدالشهدا (ع) مساحتی بالغ بر سه هزار مترمربع دارد و طرح توسعه حرم سیدالشهدا (ع) در فاز نخست به همت مهندسان ایرانی با عنوان صحن حضرت زینب (س) با مساحتی بالغ بر ۵۲ هزار مترمربع در حال ساخت است و به گفته محمد جلال مآب، رئیس ستاد بازسازی عتبات این صحن سال ۱۴۰۳ تکمیل می‌شود.

یکی از اقداماتی که در حرم امام حسین (ع) در حال انجام است، افزایش فضای حرم و حائر حسینی در کنار سرداب‌ها است که در این طرح ۲۴ هزار مترمربع (بیش از دو هکتار) بر فضای کنونی حرم علاوه بر صحن حضرت زینب  (س) افزوده خواهد شد. در این طرح که از ۱۰ بخش و دو تا سه طبقه تشکیل شده است، طبقه زیرزمینی شامل جاکفشی، امانت‌داری و محل استراحت زائران است. همچنین در سایر طبقات بخش تأمین انرژی و امکانات، ورودی‌های مختلف همچون باب الشهدا و باب الزینبیه قرار دارد که قرار است تا پایان سال آینده این طرح به اتمام برسد.

در ادامه گزارش عتبه الحسینیه از حرم سیدالشهدا (ع) را مشاهده می‌کنید:

 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا