فرهنگ

روحت شاد استاد تکرارهای شیرین پرطنین پارسی


معاون مرکز مطالعات فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران نوشت: و چه جمعه دلگیری بود این جمعه کابل. کابل بی‌ تو نمی‌دانم چه رنگی خواهد داشت؟ روحت شاد استاد تکرارهای شیرین پرطنین پارسی.


به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «مجتبی نوروزی» معاون مرکز مطالعات فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران در یادداشتی درگذشت محمداعظم رهنورد زریاب نویسنده مشهور افغانستانی را تسلیت گفت.

در این یادداشت آمده است: و چه جمعه دلگیری بود این جمعه کابل. کابل بی‌ تو نمی‌دانم چه رنگی خواهد داشت؟ آیا دیگر کسی خواهد توانست زمان و مکان را درنوردد و تصاویری خلق کند که تا سال‌ها در ذهن خواننده باقی بماند؟

آیا کسی خواهد توانست چون تو گرد زمان از کوچه خراباتی‌های کابل بگیرد و آن را محو عشق گلنارهای زمان قرار دهد؟ و کسی خواهد توانست چار گرد قلا را بگردد و از جنگ و نفرت به انسانیت راه بگشاید؟ و کسی خواهد آمد که باز دریچه‌ای نو به گنجینه‌های کهن پارسی بگشاید و از زبان شیخ سخن بگوید؟ و چقدر ماهرانه به ما حجم بالای نخوانده‌هایمان را تذکر می‌دادی.

بارها قصه‌هایت را خودمان و فرزندانمان خواهیم خواند استاد جان اما دلمان برای قصه‌های ناگفته ناتمامت تنگ خواهد شد. و چه زیبا در انجام قصه سلیمان گفتی: نویسنده منگ و دنگ ماند: آخر چی کسی این بازی را به راه انداخته است؟…چی کسی؟…چی کسی به راه انداخته است و از این بازی…از این بازی شریرانه چی می‌خواهد؟ بگویید چی می‌خواهد؟ روحت شاد استاد تکرارهای شیرین پرطنین پارسی.

به گزارش فارس، محمداعظم رهنورد زریاب، نویسنده مشهور افغانستان به دلیل ابتلا به کرونا صبح روز (جمعه، ۲۱ آذر) درگذشت.

انتهای پیام/ ر


خبرگزاری فارس

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا