فرهنگ

کتاب «تنها در کنار هم»، با حضور مترجم آن نقد و بررسی می‌شود

فصل چهارم برنامه «چراغ مطالعه» از امشب (شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹) در ۱۳ قسمت روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، چراغ مطالعه در این فصل در ۱۳ قسمت با نویسندگان و مترجمان آثار حوزه علوم اجتماعی به گفتگو خواهد نشست. محمد معماریان، نعمت‌الله فاضلی، لیلا اردبیلی، احسان شاه قاسمی و.. از جمله مهمان‌های این فصل از برنامه خواهند بود.

اولین قسمت از سری جدید چراغ مطالعه با حضور محمد معماریان مترجم کتاب «تنها در کنار هم: چرا ما از فناوری بیشتر و از یکدیگر کمتر انتظار داریم» پخش خواهد شد. این کتاب درباره شرایط جدید و عجیب در ارتباطات انسانی در عصر اینترنت است.

شری تورکل” نویسنده کتاب، تنها را ه رهایی انسان از این انزوای مدرن را کنترل استفاده از فناوری‌های جدید ارتباطی می‌داند. تنها در کنار هم از تجربه مصاحبه او با صدها کودک و بزرگسال درباره فناور ی و تأثیرش بر روابط بین فردی نوشته شده است.

شر ی تورکل استاد تمام دانشگاه MIT در حوزه جامعه شناس ی علم و فناور ی است. او مدرک دکترای خود را در جامعه شناسی و روان شناسی شخصیت در سال ۱۹۷۶ از دانشگاه هاروارد گرفته است و به طور خاص در زمینه روان تحلیل‌گری تخصص دارد. تورکل از دهه هفتاد میلادی تحقیقات خود را حول محور رابطه انسان و فناور ی های جدید ارتباطی پیگیری کرده است.

کتاب تنها در کنار هم آخرین کتاب در سه گانه ای است که او پیرامون این موضوع نگاشته است. «خودِ دوم: رایانه‌ها و روح انسانی» و «زندگی روی صفحه نمایش: هویت در عصراینترنت» دو کتاب قبلی او هستند.

چراغ مطالعه برنامه‌ای گفتگو محور در حوزه کتاب است که به گفتگوهایی انتقادی با نویسندگان و مترجمان آثاری در حوزه‌های مختلف می‌پردازد. این برنامه شنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا