اقتصاد

توسعه نسل پنجم اینترنت در اولویت استدبیر ستاد توسعه و فناوری‌های اتصال پذیری و ارتباطات گفت: اولویت، توسعه فناوری نسل پنجم و اینترنت اشیا است و دنبال این هستیم که خودرو متصل و هوشمند سازی را فرهنگ سازی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد کرباسی دبیر ستاد توسعه و فناوری‌های اتصال پذیری و ارتباطات امروز در مراسم افتتاح و نشست خبری آزمایشگاه 5G و اینترنت اشیا مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه معاونت علمی مسئولیت و ماموریت حمایت از زیست بوم ارتباطات و نقش آفرین را دارد گفت: از یک سال اخیر ماموریت‌های معاونت علمی به دو بخش تقسیم شد و برای اینکه تمرکز بر روی اقتصاد دانش بنیان بیشتر شود، توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان را به دو بخش موازی تفکیک کردند.

او افزود: یکی از حوزه‌های بسیار مهم که در آینده فناوری مهم است، بحث ارتباطات و اتصال پذیری است که این حوزه به عنوان یک ستاد در معاونت علمی تعریف شده است. اگر بخواهیم مصداق امروزی اش را بدانیم بحث اینترنت اشیا و نسل پنجم توسعه سیار مهمترین بخش آن است.

کرباسی گفت: وظیفه معاونت علمی تسهیل گری این موضوعات است و از سایر صنایع و اپراتورها هم دعوت می‌کنم که چنین آزمایشگاه داشته باشند.

او در ادامه گفت: دنبال این هستیم که اولویت‌هایی از جمله خودرو متصل و هوشمند سازی را فرهنگ سازی کنیم و از نهادهای حاکمیتی دعوت و سعی کنیم مشکلات و موانع را رفع کنیم تا دو یا ۳ سال آینده تحولی در حوزه هوشمند سازی در سطح کشور شاهد باشیم.

مراسم افتتاح آزمایشگاه 5G و اینترنت اشیا مرکز تحقیق و توسعه همراه اول، امروز سه شنبه ۲۸ شهریورماه با حضور مدیران همراه اول، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال پذیر معاونت علمی ریاست جمهوری و برخی از خبرنگاران، در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

 

 

آگهی
دکمه بازگشت به بالا