سلامت

اسکان ۱۰۰ خانواده در سیل آستارا

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ هادی سلیمی با اشاره به بارش‌های رگباری و وقوع سیل در شهرستان آستارا از روز گذشته اظهار کرد: تیم‌های امدادی هلال احمر گیلان از بامداد امروز به همراه تجهیزات و خودروهای امدادی و آمبولانس به منطقه سیل‌زده اعزام شدند و در حال امدادرسانی به متاثران از سیل هستند.

وی افزود: چهار مرکز اسکان اضطراری به منظور اقامت افراد و خانوارهای متاثر از سیل در آستارا، لوندویل، کانرود و سیبلی تدارک شده است.

انتقال بیش از ۲۴۰ سیل‌زده به مناطق امن

سلیمی‌ با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶ تیم امدادی جمعیت هلال احمر در منطقه سیل زده برای خدمات رسانی حضور دارند، اضافه کرد: ۲۰ دستگاه موتور پمپ آب، ۱۱ خودروی عملیاتی، سه خودروی باری و ۱۰ فروند قایق برای انتقال افراد به مکان امن در مناطق سیل زده شهرستان آستارا فعال است که با تلاش امدادگران ۲۴۴ نفر به مکان امن منتقل شدند و از ۷۰ خانه نیز، تخلیه آب انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمراستان گیلان توزیع بسته غذایی ۷۲ ساعته شامل کنسرو، لوبیا، برنج پخته شده، ماهی، چای و خرما را از دیگر اقلام توزیعی بین مردم آسیب دیده از سیل اخیر در آستارا عنوان کرد و افزود:در صورت ضرورت از فردا غذای گرم بین افراد متاثر از سیل قرار می‌گیرد، پنج تانکر آب نیز با هماهنگی مدیریت بحران استانداری گیلان در منطقه سیل زده مستقر است.

سلیمی‌ با بیان اینکه خدمات این جمعیت ۲۴ ساعته ادامه دارد، اضافه کرد: مدیران استانی در شهرستان آستارا برای رفع مشکلات حضور دارند.

از شب گذشته تا صبح روز دوشنبه طی ۱۲ ساعت ۲۲۰ میلیمتر باران در شهرستان آستارا بارید که از این میزان بیش از ۱۳۵ میلیمتر در فاصله ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد تا ۶:۳۰ صبح امروز رخ داد.

آگهی
دکمه بازگشت به بالا