دانش و فناوری

تلاش برای اصلاح رفتار پلیس آمریکا با فناوری واقعیت مجازی

برخی شرکت‌های فناوری با ارائه برنامه‌های شبیه سازی آموزش به پلیس از طریق هدست های واقعیت مجازی در تلاش هستند تا رفتارهای غلط پلیس را در آمریکا بهبود دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، امید می‌رود رفتار خشن و بی منطق پلیس آمریکا که موجب درگیری‌ها و خشونت‌های گسترده در این کشور شده، تا حدی با آموزش‌های مبتنی بر فناوری واقعیت مجازی اصلاح شود.

یکی از این فناوری‌های واقعیت مجازی ویرترا نام دارد که در ابتدا به عنوان یک بازی سرگرم کننده عرضه شد، اما حالا با تغییراتی برای آموزش نیروهای پلیس در محیط واقعیت مجازی به کار گرفته شده است.

پلتفرم به روز شده مذکور از امکانات مختلفی برای آموزش به نیروهای پلیس برای مدیریت رفتار و اقدامات در شرایط گوناگون برخوردار است. در این پلتفرم برنامه‌های متنوعی برای تعلیم نحوه مواجهه صحیح با افراد ناتوان ذهنی و برخی شرایط غیرعادی دیگر گنجانده شده است.

این پلتفرم بدون استفاده از هدست های واقعیت مجازی نیز قابل استفاده است، اما در آن از نمایشگری استفاده شده که قادر به شبیه سازی ۳۰۰ درجه‌ای از محیط اطراف است. طراحان پلتفرم مذکور می‌گویند این ابزار آموزشی می‌تواند احساسات و عواطف افراد را نیز درگیر کند، امری که تا به حال در آموزش‌های رسمی به پلیس آمریکا مورد غفلت بوده است.

دقت بالای اسلحه‌های مورد استفاده در این پلتفرم و تلاش برای اجتناب از غرض‌ورزی نژادی از جمله دیگر مزایای آن اعلام شده است.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا