دانش و فناوری

لزوم نوآوری در صنعت داخلی با بکارگیری استارت‌آپ‌های کوچک

اراک- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: استفاده از استارت‌آپ‌های کوچک بهترین راه حل برای تزریق نو آوری در صنعت است.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری پیش از ظهر شنبه در جریان سفر یک روزه به استان مرکزی در آئین رونمایی از شیرآلات دروازه‌ای یک شرکت خصوصی در اراک، اظهار کرد: از تلاش‌های بخش خصوصی و همکاری شرکت ماشین‌سازی اراک سپاسگزاریم.

وی ادامه داد: استفاده از روش‌های جدید برای توسعه تکنولوژی نگاه جدیدی است که در جوانان و در نسل‌های بعدی نیز وجود دارد و هدف آنها ایجاد یک شتاب دهنده کسب و کار است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد: یکی از مسائل مهم در شرکت‌های بزرگ توجه به نوآوری است زیرا اگر نوآوری در داخل صنعت به درستی به کار گیری نشود، معضلات بسیاری به وجود می‌آید و نمی‌توانند همزمان با بزرگ شدن در سیستم جدید با تنوع محصول جدید همراه شوند. بهترین راه حل استفاده از استارت‌آپ‌های کوچک است تا نو آوری در داخل این سیستم شکل بگیرد.

ستاری افزود: همکاری با شرکت ماشین سازی از ۲ سال گذشته آغاز شده است که می‌تواند به عنوان یک الگو در جذب نوآوری در استان مرکزی محسوب شود زیرا هنگامی که یک شرکت بزرگ می‌شود تمامی ابعاد آن بزرگ می‌شود و تولید یک محصول جدید برای آن دشوار و واحدهای داخلی شرکت نیز نمی‌توانند تأثیرگذاری را داشته باشند و تأسیس یک شرکت مشترک بین ماشین سازی و بخش خصوصی در این حوزه یک اتفاق مبارک است.

وی همکاری شرکت ماشین سازی و گداختار را در تبدیل به شتاب دهنده کسب و کار برای جوانانی که با استارت‌آپ‌های کوچک می‌خواهند وارد این میدان شوند را مهم برشمرد و گفت: اکنون دنیا با تنوع محصول در بازار مواجه است و این تنوع اتفاق نمی‌افتاد مگر اینکه بتوان مکانیسم تزریق نوآوری را به درستی در داخل شرکت ایجاد کرد.

به گفته معاون علمی و فناوری رئیس جمهور کارآفرینان توانستند کار با این عظمتی را به نتیجه برسانند که تاکنون در کشور و بخش خصوصی سابقه نداشته است و به جسارت و یک باور درست نیاز دارد که امروز شاهد آن بودیم.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا