دانش و فناوری

3 مهارت می تواند حرفه امنیت سایبری شما را در عصر هوش مصنوعی مولد ایجاد کند یا شکست دهد

در واقع گزارش می دهد که تقریباً از هر پنج شغل، یک شغل به شدت در معرض هوش مصنوعی مولد است. این فناوری برای مشاغل امنیت سایبری سودمند است، تجزیه و تحلیل داده های تهدید را خودکار می کند و به متخصصان امنیت سایبری اجازه می دهد بیشتر بر کاهش خطرات تمرکز کنند. و بیایید با آن روبرو شویم، با توجه به تعداد نقض‌های معروفی که در ماه‌های اخیر دیده‌ایم، از MOVEit گرفته تا Johnson Controls، متخصصان امنیت سایبری به همه کمک‌هایی که می‌توانند دریافت کنند، نیاز دارند.

هوش مصنوعی مولد می تواند ابزار قدرتمندی برای شناسایی خطرات و هشدارهای جدید باشد، اما استفاده از آن نیازمند مجموعه مهارت های منحصر به فردی است. هنگام مصاحبه با نامزدهای امنیت سایبری، به دنبال سه مهارت نرم حیاتی هستم: تفکر جانبی، پشتکار و ارتباط.

1. تفکر جانبی

در حالی که بسیاری از کارفرمایان بر مهارت های حل مسئله در شرح وظایف تاکید دارند، توانایی تفکر خارج از چارچوب در امنیت سایبری ضروری است. کاندیداها باید بتوانند به سرعت در هنگام رسیدگی به خطرات و تهدیدات در زمان واقعی حرکت کنند. برای مثال، یک کاندیدای خوب با مهارت‌های تفکر جانبی، چگونگی ادغام فناوری‌های جدید مانند هوش مصنوعی مولد را در منابع موجود برای شناسایی سریع‌تر خطرات امنیتی و ساده‌سازی عملیات در نظر خواهد گرفت.

کاندیداها باید بتوانند به سرعت در هنگام رسیدگی به خطرات و تهدیدها در زمان واقعی حرکت کنند.

علاوه بر مزایای آن، هوش مصنوعی مولد نگرانی‌های مربوط به امنیت داده و حفظ حریم خصوصی را معرفی می‌کند که ما نمی‌توانیم نادیده بگیریم. در حالی که نامزدها باید بدانند چگونه از این فناوری به نفع خود استفاده کنند، آنها همچنین باید بدانند که چگونه مدل‌های زبان بزرگ (LLM) می‌توانند داده‌های داخلی سازمان‌ها را تحت تأثیر قرار دهند و به خطر بیاندازند. جای تعجب نیست که تقریبا نیمی از مدیران نگران هستند که ادغام هوش مصنوعی مولد منجر به حملات جدیدی علیه مدل‌ها، خدمات یا داده‌های هوش مصنوعی آنها شود. متخصصان امنیتی باید فعال باشند و این سوال را مطرح کنند که چگونه تهدیدات جدید می توانند ابزارها و فرآیندهای موجود را دور بزنند. آنها باید بتوانند به دنبال راه‌های جدیدی برای رویارویی با چالش‌ها باشند، خواه دیدگاه مهاجم را در نظر بگیرند یا آسیب‌پذیری‌های جدید را کشف کنند.

برای سنجش اینکه آیا یک نامزد دارای مهارت های تفکر جانبی است یا خیر، مصاحبه کننده باید روی سوالات موقعیتی تمرکز کند که نشان دهد چگونه از منابع مختلف برای غلبه بر چالش استفاده کرده است. من اغلب می‌پرسم: «درباره زمانی به من بگویید که با ابهام قابل توجهی یا اطلاعات محدود مواجه شده‌اید و مجبور شده‌اید اقدامی انجام دهید».

منبع techcrunch
دکمه بازگشت به بالا