دانش و فناوری

اپلیکیشن جدید ژورنال اپل اکنون با انتشار iOS 17.2 در دسترس است

این غول فناوری روز دوشنبه اعلام کرد که اپل با انتشار iOS 17.2 اپلیکیشن Journal خود را به طور رسمی راه اندازی کرده است. برنامه جدید که برای اولین بار در ماه ژوئن در WWDC معرفی شد، برای تشویق کاربران به تفکر در لحظات روزمره و ثبت رویدادهای خاص طراحی شده است.

این برنامه به شما امکان می دهد این لحظات را با متن، عکس، فیلم، ضبط صدا، مکان و موارد دیگر ثبت کنید. مجله همچنین از هوش مصنوعی برای ارائه پیشنهادهای شخصی برای ورودی های مجله به کاربران استفاده می کند. به عنوان مثال، برنامه ممکن است شما را تشویق کند درباره مکان‌های جدیدی که بازدید کرده‌اید یا آهنگ‌هایی که گوش داده‌اید بنویسید. اپل می‌گوید، می‌توانید نوع محتوایی که در پیشنهادات برنامه ظاهر می‌شود را کنترل کنید.

اپل همچنین اعلام کرد که اپلیکیشن‌های ژورنالینگ شخص ثالث اکنون می‌توانند لحظاتی را به کاربران پیشنهاد دهند که در مورد آنها بنویسند، به لطف API جدید Journaling Suggestion. در یک بیانیه مطبوعاتی، اپل اشاره کرد که توسعه دهندگان می توانند از API جدید Journaling Suggestions برای اضافه کردن پیشنهادات ژورنال شخصی به برنامه های خود استفاده کنند.

اعتبار تصویر: سیب

می‌توانید انواع مختلفی از محتوا، مانند یک مقاله خبری یا پادکست، را به برنامه بیاورید تا در مورد آن بنویسید. مجله به شما امکان می دهد ورودی های گذشته را مرور کنید، آنها را نشانه گذاری کنید یا مواردی مانند تصاویر، مکان ها و موارد دیگر را فیلتر کنید.

اگر به تازگی در یادداشت روزانه خود هستید و هنوز سعی می کنید عادت روزانه خود را ایجاد کنید، می توانید اعلان های برنامه ریزی شده را برای دریافت یادآوری در مورد ثبت لحظات روزمره خود روشن کنید.

اپل می‌گوید تمام نوشته‌های مجله زمانی که در iCloud ذخیره می‌شوند رمزگذاری شده‌اند. اگر محافظت بیشتری می‌خواهید، می‌توانید برنامه Journal را با رمز عبور دستگاه، Face ID یا Touch ID خود قفل کنید. علاوه بر این، اپل خاطرنشان می‌کند که پیشنهادات ژورنال بر روی دستگاه ایجاد می‌شوند و کاربران می‌توانند انتخاب کنند که لحظات پیشنهادی با برنامه Journal به اشتراک گذاشته شده و به ورودی‌های مجله خود اضافه شوند.

اعتبار تصویر: سیب

باب بورچرز، معاون بازاریابی جهانی محصول اپل، در بیانیه مطبوعاتی گفت: «ما هیجان زده هستیم که فواید ژورنال را برای افراد بیشتری به ارمغان بیاوریم. «ژورنال حفظ خاطرات غنی و قدرتمند و تمرین قدردانی را با نظارت هوشمندانه اطلاعات شخصی کاربر، درست از آیفون او، آسان می‌کند. و ما این امکان را برای سایر برنامه های ژورنال نویسی فراهم می کنیم که همان پیشنهادات شخصی سازی شده را با حفظ بالاترین سطح حریم خصوصی ارائه دهند.

کاربران آیفون مدت‌هاست که از برنامه‌های خاصی برای ژورنال یا حتی برنامه Notes برای ثبت تجربیات و خاطرات روزانه خود استفاده می‌کنند. در حال حاضر، این شرکت فضای اختصاصی را برای کاربران راه اندازی کرده است.

ورود اپل به فضای ژورنالینگ ممکن است سازندگان اپلیکیشن را که اغلب اپل را متهم به “شِرلاک کردن” دسته‌بندی برنامه‌های محبوب می‌کنند، ناراحت کند، که اشاره‌ای به عادت این غول فناوری برای برداشتن ایده‌ها از توسعه‌دهندگان برنامه‌های گسترده‌تر و جامعه شریک است. شایان ذکر است که اپل در حال حاضر تحت تحقیقات وزارت دادگستری به دلیل رفتارهای ضدرقابتی در اپ استور و سایر اقدامات تجاری است.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجله هستید، می توانید بررسی TechCrunch را در برنامه بررسی کنید.

منبع techcrunch
آگهی
دکمه بازگشت به بالا