دانش و فناوری

پیشنهاد آستین راسل مدیر عامل فناوری برای خرید فوربس با شکست مواجه شد

پیشنهاد آستین راسل موسس و مدیر عامل شرکت لومینار برای خرید هلدینگ جهانی رسانه فوربس به پایان رسیده است. Integrated Whale Media Investments، شرکت مادر فوربس مستقر در هنگ کنگ، پس از اینکه راسل نتوانست سرمایه‌گذاران کافی برای بستن قرارداد را تامین کند، قرارداد را با راسل فسخ کرد.

بلومبرگ اولین کسی بود که این خبر را با استناد به یادداشت داخلی مایک فدرل، مدیر اجرایی فوربس، گزارش کرد.

در بیانیه ای که دفتر خانواده آستین راسل ارائه کرده است، آمده است: «خرید فوربس تماماً در مورد تأثیر بود، و برای پیشبرد فلسفه کسب و کار برای خیر و بشردوستی با نسل بعدی سرمایه داری». در این مقطع مشخص شد که به نفع طرفین است که قرارداد فسخ شود. ما چیزی جز بهترین ها برای تیم فوربس آرزو نمی کنیم.”

راسل، موسس و ستاره فناوری 28 ساله، در ماه می اعلام کرد که قصد دارد 82 درصد از سهام هلدینگ رسانه جهانی فوربس را در قراردادی که ارزش شرکت را نزدیک به 800 میلیون دلار برآورد می کند، خریداری کند. هدف، که در ابتدا موفقیت آمیز بود، جذب تعدادی سرمایه گذار برای حمایت از خرید بود. اکسیوس در اوایل این ماه گزارش داد که قرار بود این معامله در 1 نوامبر بسته شود، اما پس از آن که شرکت سرمایه گذاری هندی Sun Group و سایرین پولی را که طبق قرارداد به آنها متعهد شده بودند، واریز نکردند، از بین رفت. نایب رئیس گروه Sun، Shiv Khemka گزارش شده است که 300 میلیون دلار برای خرید سرمایه گذاری خواهد کرد.

به راسل تمدید مهلت داده شد و دو هفته گذشته را صرف جبران کسری چند میلیون دلاری کرده است.

فوربس، یک شرکت رسانه‌ای که شاید بیشتر به خاطر مجله و فهرست‌هایش که میلیاردرها را رتبه‌بندی می‌کند، شناخته شده است، در سال 2014 95 درصد از شرکت را به Integrated Whale Media فروخت. فوربس مدیا برنامه‌ریزی کرده بود از طریق ادغام با شرکت سهامی خاص Magnum Opus Acquisition Limited عمومی شود. ، اما این توافق را در ژوئن 2022 لغو کرد.

فوربس از آن زمان به فروش می رسد. راسل – که توسط خود فوربس در سال 2021 به عنوان جوانترین میلیاردر خودساخته جهان توصیف شد – آخرین نمونه از یک غول فناوری بود که وارد تجارت رسانه شد. جف بزوس، بنیانگذار آمازون، واشنگتن پست را در سال 2013 خرید و رئیس، مدیر عامل و بنیانگذار Salesforce، مارک بنیوف، به همراه همسرش لین بنیوف، تایم را از شرکت مادر Meredith Corporation به قیمت 190 میلیون دلار در سال 2018 خریداری کردند. اخیراً، ایلان ماسک خرید کرده است. توییتر در یک معامله پر سر و صدا که منجر به تغییر نام سایت رسانه اجتماعی به X شده است.

منبع techcrunch
دکمه بازگشت به بالا