دانش و فناوری

اطلاعات افسران پلیس بریتانیا در حمله سایبری به تامین کننده ID به سرقت رفت

اطلاعات شخصی هزاران افسر پلیس بریتانیا پس از حمله مشکوک باج افزار به تامین کننده شخص ثالث به سرقت رفته است.

پلیس منچستر بزرگ، یکی از بزرگترین دپارتمان‌های پلیس در بریتانیا، هفته گذشته تأیید کرد که تأمین‌کننده، از زمانی که به‌عنوان سازنده کارت شناسایی مستقر در استوکپورت تأیید شده است، «برخی اطلاعات در مورد افرادی که توسط GMP استخدام شده‌اند» در اختیار دارد.

ما درک می کنیم که چقدر این موضوع برای کارمندان ما نگران کننده است، بنابراین، همانطور که برای درک هر گونه تأثیر بر GMP تلاش می کنیم، با دفتر کمیسر اطلاعات تماس گرفته ایم و هر کاری می توانیم انجام می دهیم تا اطمینان حاصل شود که کارکنان در جریان قرار می گیرند، به سؤالات آنها پاسخ داده می شود، و آنها احساس می کنند. کالین مک فارلین، دستیار فرمانده پلیس GMP در بیانیه ای گفت. با این موضوع بسیار جدی برخورد می شود و تحقیقات جنایی در سطح ملی در مورد این حمله انجام می شود.»

وقتی از TechCrunch پرسیده شد، ابی ریچاردسون، سخنگوی GMP از گفتن اینکه به چه نوع داده‌هایی دسترسی پیدا کرده‌اند، خودداری کرد، اگرچه این نیرو تأیید کرده است که داده‌های مالی تحت تأثیر قرار نگرفته است. این سخنگوی همچنین از گفتن تعداد افسران تحت تأثیر این حادثه خودداری کرد، اما بی بی سی نیوز گزارش می دهد که اطلاعات بیش از 20000 نفر به سرقت رفته است.

Digital ID، تامین کننده شخص ثالث در مرکز حمله سایبری نیز از پاسخ به سوالات TechCrunch خودداری کرد. شناسه دیجیتال، که ادعا می کند به بیش از 22000 مشتری در 100 کشور خدمات ارائه می دهد، مخالفت نکرد که هدف حمله باج افزار بوده یا تعدادی از مشتریانش تحت تأثیر این حادثه قرار گرفته اند.

TechCrunch می‌داند که شناسه دیجیتال کارت‌هایی را برای تعداد کمی از مشتریان چاپ می‌کند، از جمله GMP، که این سازمان‌ها را ملزم می‌کند که اطلاعات شخصی کارکنان را ارائه کنند.

ماه گذشته، پلیس متروپولیتن لندن نقض داده‌ها را تأیید کرد که اسامی، رتبه‌ها، عکس‌ها، سطوح بازرسی و اعداد حقوق متعلق به افسران و کارکنان را افشا می‌کرد. این نقض به سیستم فناوری اطلاعات یکی از تامین کنندگان آنها که نامش فاش نشد، متهم شد.

ماه گذشته، ما یک حادثه امنیتی فناوری اطلاعات را شناسایی کردیم که بر سیستم‌های شرکت تأثیر گذاشت. ما به سرعت مشاوران متخصص خارجی سایبری و پزشکی قانونی را برای انجام تحقیقات در مورد تأثیر این حادثه و داده‌هایی که ممکن است در آن دخیل باشند، استخدام کردیم. ریما ساکر، یکی از سخنگویان آژانس به نمایندگی از Digital ID، به تک کرانچ گفت: این تحقیقات همچنان ادامه دارد.

از آنجایی که این حادثه به مقامات گزارش شده است و تحقیقات ما ادامه دارد، ارائه هرگونه اظهارنظر بیشتر در این زمان مناسب نیست.» این سخنگوی از گفتن اینکه آیا سازمان درخواست باج دریافت کرده است، خودداری کرد.

سخنگوی آژانس ملی جنایات بریتانیا به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در TechCrunch بیشتر بخوانید:

  • محققان هوش مصنوعی مایکروسافت به طور تصادفی ترابایت داده های حساس داخلی را افشا کردند
  • iOS 17 شامل این ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی جدید است
  • شرکت Caesars Entertainment می‌گوید اطلاعات مشتریان در حمله سایبری به سرقت رفته است
  • هکرها ادعا می کنند که حمله سایبری MGM به روز چهارم کشیده می شود
منبع techcrunch
آگهی
دکمه بازگشت به بالا