بین الملل

صنعاء: رژیم صهیونیستی با پوشش امارات ثروت‌های سقطری را به یغما می‌برد


دولت نجات ملی یمن گفت که رژیم صهیونیستی با پوشش امارات ثروت‌های مجمع الجزایر سقطری را به یغما می‌برد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک وزیر دولت نجات ملی یمن گفت که امارات عربی متحده درخصوص فعالیت‌های رژیم صهیونیستی در جزیره سقطری در جنوب شرق یمن پنهان‌کاری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، «زکریا الشامی» وزیر حمل و نقل دولت نجات ملی یمن طی نشستی با حضور شماری از مقامات حوزه حمل و نقل این کشور برای بررسی  تجاوزهای خصمانه دولت امارات در مجمع الجزایر سقطری این اظهارات را بیان داشت.

این نشست ضمن بررسی حملات به مرزهای فلات قاره جمهوری یمن و موضوع قرار گرفتن بلوک‌های اکتشاف نفت توسط سومالی در یمن، بر اهمیت حفظ مرزهای آن در برابر متجاوزان تاکید کرد.

وی تأکید کرد که فلات قاره یمن توسط متخصصان و تکنسین‌های بین المللی سازمان ملل مشخص و تعریف شده است.

الشامی گفت: «رژیم اسرائیل با پوشش امارات در مجمع الجزایر سقطری فعالیت می‌کند تا منابع طبیعی آنجا را به یغما ببرد و از موقعیت جغرافیایی سقطری یمن و ثروت‌های نفتی، درمانی و گردشگری و سایر دارایی‌های آن استفاده کند.»

سقطری بزرگ‌ترین جزیره مجمع الجزایر شش گانه «ارخبیل» یمن است که در شمال غرب اقیانوس هند واقع شده و مشرف به آبراه تجاری مهم دریای سرخ است و در مجاورت قاره آفریقا و تنگه باب‌ المندب قرار دارد و همین مسئله اهمیت تجاری و نظامی فوق‌العاده‌ این منطقه را مضاعف کرده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا