بین الملل

آب و غذا در نوار غزه پیدا نمی‌شود

لحظه‌به‌لحظه با «طوفان الاقصی»/ روز چهل‌وششم؛

اوضاع وخیم انسانی در نوار غزه و احتمال دستیابی به توافق آتش بس با رژیم صهیونیستی از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: در حالیکه اوضاع انسانی نوار غزه زیر آتش حملات جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی هر روز وخیم تر می شود حملات وحشیانه این رژیم به بیمارستان اندونزی انتقاد سازمان بهداشت جهانی را برانگیخت.

ده‌ها شهید در بمباران غزه / آب و غذا پیدا نمی شود

حملات جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی علیه مناطق مسکونی و مراکز درمانی و همچنین پناهگاه های نوار غزه ادامه دارد. در جریان بمباران ۹ خانه در بیت لاهیا واقع در شمال نوار غزه تعدادی از فلسطینی های بی گناه به شهادت رسیده و تعداد دیگری نیز زخمی شدند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی دقایقی قبل نیز یک مدرسه را که دربرگیرنده آوارگان فلسطینی در منطقه الفالوجا واقع در غرب اردوگاه جبالیا است بمباران کردند.

همچنین در جریان بمباران یک منزل مسکونی در اردوگاه النصیرات دست کم ۱۷ فلسطینی بی گناه به شهادت رسیدند.

آب و غذا در نوار غزه پیدا نمی‌شود

این در حالیست که نیروهای مقاومت فلسطین به عملیات خود علیه اشغالگران صهیونیست در منطقه الزیتون ادامه می دهند.

خبرنگار المیادین گزارش داد که اوضاع انسانی در نوار غزه بسیار وخیم بوده و جریان برق در این باریکه کاملاً قطع شده و آب و غذا نیز پیدا نمی شود.

جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی به صورت وحشیانه ای اردوگاه جبالیا و بیت لاهیا در شمال نوار غزه را نیز درهم کوبیدند.

انتقاد سازمان بهداشت جهانی از حمله به بیمارستان اندونزی

از سوی دیگر سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در جریان حمله صورت گرفته علیه بیمارستان اندونزی توسط رژیم صهیونیستی دست کم ۱۲ تن از جمله تعدادی بیمار به شهادت رسیده اند و ده ها تن دیگر زخمی شده اند.

این سازمان تاکید کرد که بیمارستان اندونزی همچنان تحت محاصره رژیم صهیونیستی بوده و به هیچکس اجازه ورود یا خروج داده نمی شود.

سازمان بهداشت جهانی تصریح کرد: گزارش هایی به دست مان رسیده که نشان می دهد به سمت هرکسی که قصد خروج از بیمارستان اندونزی را داشته باشد شلیک می شود.

خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که این بیمارستان همچنان تحت محاصره رژیم صهیونیستی بوده و حملات اشغالگران علیه این بیمارستان ادامه دارد. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرده که پیکرهای ده ها شهید در این بیمارستان پراکنده شده است.

آب و غذا در نوار غزه پیدا نمی‌شود

احتمال دستیابی به توافق آتش بس در غزه

یکی از معاونان اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی جنبش حماس با ارسال بیانیه‌ای به خبرگزاری رویترز اعلام کرد که این جنبش به توافق آتش‌بس با رژیم صهیونیستی نزدیک شده است.

در این بیانیه آمده است: حماس پاسخ خود را به برادرانش در قطر و دیگر میانجی‌ها داده و ما به رسیدن به توافق آتش‌بس نزدیک هستیم.

خبرگزاری شهاب نیز گزارش داد که عزت الرشق یکی از رهبران حماس در گفتگو با شبکه الجزیره اعلام کرد: پیشرفت واقعی در مذاکرات حاصل شده و ما به رسیدن به توافق آتش بس نزدیک هستیم.

وی تاکید کرد: هر توافقی که به دست آید، ضرورتاً بر اساس شرایط مقاومت خواهد بود و ما اهمیتی به مطالب منتشر شده در این خصوص نمی‌دهیم و برادرانمان در قطر و مصر جزئیات توافق را اعلام خواهند کرد. الرشق ابراز داشت که احتمالاً طی چند ساعت آینده توافق آتش‌بس نهایی و اعلام شود.

الرشق خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی و به ویژه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم طی مدت گذشته کارشکنی‌هایی را در روند رسیدن به آتش‌بس انجام می‌داد، اما مقاومت به صورت یکپارچه و متحد در عرصه میدانی و سیاسی حضور دارد و توافق آتش‌بس نیز شامل تمامی گروه‌های مقاومت می‌شود.

وی تصریح کرد: آزادی اسرای رژیم اشغالگر با آزادی اسرای فلسطینی از زندان‌های صهیونیستی همزمان خواهد بود، اگر رسیدن به توافق آتش‌بس اعلام شود، این توافق مورد قبول و رضایت ما بوده و خواسته‌های ما را محقق کرده است.

الرشق ادامه داد که اسرائیلی‌ها به دنبال مذاکره در سایه ادامه تجاوز برای شکستن اراده مقاومت بودند که این موضوع هرگز اتفاق نخواهد افتاد. وی در عین حال گفت که جزئیات توافقی که احتمالاً به زودی اعلام می‌شود را فاش نخواهد کرد و قطری ها بعد از نهایی شدن، آن را اعلام خواهند کرد.

آب و غذا در نوار غزه پیدا نمی‌شود

بازداشت ده ها فلسطینی در حمله اشغالگران به کرانه باختری

از سوی دیگر اشغالگران صهیونیست همزمان با تشدید حملات هوایی و زمینی علیه نوار غزه به یورش های خود به مناطق مختلف کرانه باختری ادامه می دهند. هدف اشغالگران از این اقدام گسترش ترس و وحشت در میان ساکنان کرانه باختری و خاموش کردن هرگونه مقاومتی در این منطقه است.

این عناصر صهیونیست ساعاتی قبل به منطقه صافا واقع در بیت امر شمال الخلیل حمله کردند.

گردان های شهداالاقصی نیز اعلام کرد که رزمندگان فلسطینی عناصر صهیونیست را در ایست بازرسی سالم واقع در شهر جنین با استفاده از نارنجک هدف قرار دادند.

اشغالگران صهیونیست همچنین به منطقه قباطیه واقع در جنوب جنین و اردوگاه بلاطه در شرق نابلس یورش بردند. در این حمله ۲ فلسطینی زخمی شدند اما اشغالگران صهیونیست مانع امدادرسانی خودروهای اورژانس به زخمی ها شدند. نظامیان صهیونیست در این حمله ها تعدادی از فلسطینی ها را نیز بازداشت کردند.

همزمان با یورش عناصر صهیونیست به جنین شبکه اینترنت نیز دچار اختلال شد.

نظامیان رژیم صهیونیستی به اردوگاه جلزون واقع در شمال رام الله، اردوگاه الدهیشه در بیت لحم، منطقه حلحول در شمال شهر الخلیل و منطقه الیامون در غرب جنین نیز حمله کردند.

آب و غذا در نوار غزه پیدا نمی‌شود

فقط با توقف کشتار فلسطینی ها می توان درباره کشتی توقیف شده حرف زد

از سوی دیگر محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد که در صورت توقف کشتار فلسطینی ها توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی، آنها می توانند درباره کشتی توقیف شده به دست نیروهای یمنی صحبت کنند.

روز گذشته نیز «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن توقیف کشتی باری متعلق به اسرائیل را در راستای حمایت آشکار صنعا در یاری از مردم مظلوم و مقتدر غزه در ادامه نبرد طوفان الاقصی ضد صهیونیست‌ها دانست.

وی گفت: عملیات توقیف کشتی عبوری اسرائیلی از دریای سرخ تحت عنوان گلکسی لیدر (Galaxy Leader) در چارچوب مشارکت آشکار و اعلام شده یمن به عنوان یک کشور مستقل در حمایت از فلسطین، غزه و مردم مظلوم فلسطین و در ادامه نبرد طوفان الاقصی صورت می‌گیرد.

القحوم با تاکید بر اینکه که صنعا هرگز دست بسته در برابر جنایت رژیم غاصب ضد مردم مقتدر غزه نخواهد بود، افزود: صنعا حمایت عملی خود را تا نابودی رژیم موقت اسرائیل با وجود گستاخی حامیان غربی و آمریکایی در حمایت از اشغالگران ادامه خواهد داد.

حزب الله، اسرائیل را به عصر حجر بازگرداند

از سوی دیگر رسانه های عبری زبان با اذعان به قدرت حزب الله لبنان در جبهه شمالی گزارش دادند: حزب الله سیستم اطلاعاتی اسرائیل را در شمال به عصر حجر بازگرداند.

روزنامه عبری زبان هاآرتص نیز در گزارشی در خصوص فلسطین نوشت: روحیه جدید فلسطینی ها همراه حماس بوده و جنگ هرگز این واقعیت را تغییر نخواهد داد.

از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت ۲ نظامی خود و زخمی شدن پنج تن دیگر در درگیری های شمال نوار غزه اذعان کرد.

در حال تکمیل

دکمه بازگشت به بالا