بین الملل

اجرای دو حکم اعدام فدرال آمریکا در دو روز متوالی


به دنبال اجرای حکم نهمین اعدام فدرال آمریکا از طریق تزریق مواد کشنده، حکم دهمین اعدام نیز به فاصله کمتر از ۲۴ ساعت به همین روش اجرا شد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، در حالی که حکم نهمین اعدام فدرال آمریکا در سال جاری میلادی، پنجشنبه هفته گذشته از طریق تزریق مواد کشنده اجرا شد، دهمین اعدام نیز در کمتر از ۲۴ ساعت، روز جمعه به همین روش انجام گرفت.

به نوشته پایگاه شبکه خبر‌ی «سی‌ان‌ان»، حکم این دو اعدام متوالی که در ادامه تلاش‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای از سر‌گیری و افزایش اعدام‌ها در این کشور اجرا شد، واکنش سیاستمداران و افراد مشهور این کشور را به دنبال داشته است.

«براندون برنارد» و «آلفرد بورژوا» به ترتیب نهمین و دهمین افرادی بودند که به طور متوالی و در فاصله حدوداً ۲۴ ساعت اعدام شدند.

براندون برنارد که یک شهروند سیاهپوست آمریکایی بود به اتهام همدستی در قتل دو نفر در سال ۱۹۹۹ در تگزاس، با تزریق مواد سمی اعدام شد.

برنارد که ظاهراً در زمان وقوع جرم ۱۸ سال سن داشته است، پنجشنبه شب به وقت محلی با استفاده از ترزیق کشنده در مرکز اصلاح و تربیت فدرال در «تریهوت» ایالت ایندیانا اعدام شد.

آلفرد بورژوا ۵۶ ساله هم به اتهام شکنجه و قتل دختر دو ساله خود در تگزاس در سال ۲۰۰۴ به اعدام محکوم شد.

بورژوا جمعه شب (به وقت محلی) در مرکز اصلاح و تربیت فدرال در «تریهوت» ایالت ایندیانا اعدام شد.


براندون برنارد (چپ) و آلفرد بورژوا (راست)

 

قبل از آنکه ترامپ قدرت را در سال ۲۰۱۷ به دست بگیرد، آخرین اعدام فدرال در سال ۲۰۰۳ انجام گرفته بود اما دولت ترامپ، تاکنون در سال ۲۰۲۰، حکم اعدام ۱۳ زندانی آمریکا را صادر کرده است که ۱۰ مورد آن انجام گرفته است.

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان، قرار است تا زمان تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا بر اساس برآورد رسانه‌ها حکم دو اعدام فدرال دیگر نیز اجرا شود.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا