بین الملل

اخراج استاد دانشگاه روسی به دلیل رد حادثه دروغین «هولوکاست»


یک دانشگاه دولتی روسیه، یکی از اساتید خود را به بهانه تکذیب حادثه دروغین هولوکاست از کار برکنار کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ولادیمیر ماتوِیِف» استاد دانشگاه «اقتصاد ملی و مدیریت عمومی» در مسکو به دلیل تکذیب و رد کردن وقوع حادثه دروغین موسوم به «هولوکاست» از این دانشگاه اخراج شد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، ماتویف در روز بین‌المللی موسوم به یادآوری هولوکاست، وقوع هرگونه کشتار جمعی یهودیان توسط رژیم سابق آلمان را رد کرد و گفت: «اینکه می‌گویند ۶ میلیون یهودی کشته شدند،‌ داستان‌سرایی و خیال‌پردازی است».

بر این اساس، وی روز پنجشنبه طی سخنرانی که برای معلمان و اساتید منطقه سن‌پترزبورگ داشت، تاکید کرد «هیچ اتاقک گاز برای کشتن افراد در اردوگاه‌های کار اجباری» آلمان وجود نداشته بلکه آلمان‌ها از گاز برای گندزدایی و ضد عفونی کردن آن مکان‌ها استفاده می‌کردند.

در همان روز، دانشگاه دولتی مذکور طی بیانیه‌ای با ادعای اینکه نمی‌تواند «دروغ‌های ماتویف را بپذیرد» از اخراج وی خبر داد.

به نوشته تایمز اسرائیل، این دانشگاه مدعی شد که ماتویف در آن همایش آنلاین، نماینده آنها نبوده و حضور وی خارج از حیطه وظایف حرفه‌ای و زمان کاری او بوده است.

بر اساس این گزارش، «مناخم مندل پاوزنِر» خاخام یهودی در سن‌پترزبورگ نیز گفت که دفتر وی در پی شکایت از این استاد دانشگاه روسی به بهانه «اظهارات نفرت‌آمیز و تکذیب هولوکاست» است، اقدامی که در روسیه غیرقانونی است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا