الجزائر: تصمیم دولت آمریکا در قبال صحرای غربی مغایر با قطعنامه‌های سازمان ملل است


وزارت خارجه الجزائر تاکید کرد تصمیم دولت آمریکا در به رسمیت شناختن حاکمیت مغرب بر صحرای غربی با قطعنامه‌های سازمان ملل مغایرت داشته و در چارچوب معاملات مشکوکی است.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه الجزائر روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم امریکا در اعلام حاکمیت مغرب بر صحرای غربی هیچگونه اثر قانونی ندارد و با تمام قطعنامه های سازمان ملل مغایرت دارد.

به گزارش شبکه الجزیره، در این بیانیه آمده است: «الجزائر در پاسخ به تصمیم آمریکا تاکید می‌کند که مسئله صحرای غربی مسئله نابودی استعمار است.»

وزارت خارجه الجزائر تاکید کرد که تصمیم آمریکا همه تلاش هایی را که تاکنون برای کاهش تنش شده است از بین می برد.

الجزائر تاکید کرد که موضع آن در مخالفت با منطق زور و معاملات مشکوک منطبق بر قوانین بین المللی است.

وزارت خارجه الجزائر همچنین بر حمایت ثابت او از عدالت نسبت به مسئله مردم صحرای غربی تاکید کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت که مغرب برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل اعلام آمادگی کرده است.

رئیس جمهور آمریکا در توییت دیگری نیز نوشت که حاکمیت مغرب بر منطقه صحرای غربی را به رسمیت شناخته است. او در این باره نوشت: «مغرب در سال ۱۷۷۷ ایالات متحده آمریکا را به رسمیت شناخت و بهتر است که ما حاکمیت مغرب بر صحرای غربی را به رسمیت بشناسیم».

مغرب بعد از اردن، مصر، امارات، بحرین و سودان، ششمین کشور عربی است که با رژیم صهیونیستی روابط خود عادی‌سازی می‌کند. امارات، بحرین و سودان طی ماه‌های گذشته با وساطت آمریکا با رژیم اسرائیل روابط خود را عادی‌سازی کرده‌اند.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

خروج از نسخه موبایل