بین الملل

تاکید رهبر کره شمالی بر تقویت همکاری‌ها با چین


رهبر کره شمالی طی نامه‌ای به رئیس جمهور چین، نوشت که روابط دوستانه و همکاری دو کشور به‌طور پیوسته توسعه خواهد یافت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی طی نامه‌ای به «شی جین‌پینگ» رئیس جمهور چین، از تمایل خود برای افزایش همکاری‌های دو کشور خبر داد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (کِی‌سی‌اِن‌اِی) گزارش داد این نامه در پاسخ به تبریک رئیس جمهور چین برای سالگرد تأسیس کره شمالی در ماه جاری بود که در آن شی بر تقویت ارتباطات راهبردی و همکاری پکن-پیونگ‌یانگ تاکید کرده بود.

رهبر کره شمالی در این نامه نوشت: « من معتقدم روابط دوستانه و همکاری کره شمالی و چین مطابق با الزامات عصر جدید و تمایل دو ملت در آینده به طور پیوسته توسعه خواهد یافت».

پیش از این نیز کیم طی دیدار با هیأت چینی که به پیونگ‌یانگ سفر کرده بود، درباره تقویت روابط دوجانبه و افزایش همکاری‌ها گفتگو کرد.

هیأت چینی به رهبری «لی هنگ جونگ» عضو دفتر سیاسی حزب حزب حاکم پکن در دیدار با کیم، بر تقویت روابط دوجانبه و افزایش همکاری‌ها تاکید کرد.

پیش از این نیز نمایندگان ارشد چین و کره شمالی طی مراسمی در سفارتخانه پکن در پیونگ‌یانگ به مناسبت سالگرد امضای معاهده دوستی بین دو کشور، بر تقویت همکاری‌های دوجانبه تاکید کرده بودند. (جزئیات بیشتر)

پایان پیام/


دکمه بازگشت به بالا