بین الملل

حامیان ترامپ از حادثه حمله به کنگره حمایت کردند

یک روزنامه آمریکایی فاش کرد که حامیان ترامپ از حادثه حمله به کنگره این کشور در روز ششم ژانویه حمایت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال امروز شنبه در گزارشی فاش کرد که شورش ۶ ژانویه سال جاری میلادی به ساختمان کنگره این کشور با برنامه‌ریزی و حمایت مالی گروهی روی داد که «الکس جونز» (Alex Jones) مشاور تبلیغاتی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور پیشین آمریکا بخش عمده‌ای از هزینه‌های آن را تامین کرد.

وی که یکی از برنامه‌ریزی کنندگان مهم مالی آشوب در کنگره آمریکا اعلام شده است، شخصا بیش از ۵۰ هزار دلار برای یورش ۶ ژانویه هزینه کرد.

به گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، یکی دیگر از فعالان راست افراطی و رهبر جنبش «از سرقت (آراء) جلوگیری کنید» فردی به نام «علی الکساندر» (Ali Alexander) است. وی در شبکه اجتماعی خود ۶ ژانویه را تاریخی مهم عنوان کرده بود.

این در حالیست که روزنامه آمریکایی واشنگتن پُست ساعاتی پیش اعلام کرد که مقامات فدرال آمریکا ۲ زن را به اتهام ارتباط با حوادث کنگره این کشور در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ بازداشت کردند.

به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، یکی از این افراد قصد داشت در جریان یورش ۶ ژانویه به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شلیک کند.

گزارش این روزنامه آمریکایی در این خصوص حاکیست: در روز ۱۲ ژانویه، اف‌بی‌آی ویدئویی از «دون بانکرافت» و «دیانا سانتوس اسمیت» در حال تَرک ساختمان کنگره پیدا کرد. پس از این ویدئو، مأموران پلیس توانستند این زنان را شناسایی و بازداشت کنند.

بنابر گزارش اف‌بی‌آی، بانکرافت در ویدئویی که برای فرزندانش ارسال کرده بود، گفته بود: ما به کپیتال هیل حمله کردیم … داخل شدیم، کار خود را انجام دادیم… ما به دنبال نانسی (پلوسی) بودیم تا به سَر او شلیک کنیم، اما او را پیدا نکردیم.

این در حالیست که قرار است جلسه محاکمه ترامپ به اتهام تشویق به حمله به کنگره این کشور در ششم ژانویه سال جاری میلادی (۱۷ دی ماه) در روز ۸ ماه فوریه (۲۰ بهمن ماه) در مجلس سنا برگزار شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا