بین الملل

دیدار دیپلمات هندی با عراقچی


مدیرکل خاورمیانه وزارت خارجه هند امروز با معاون سیاسی وزیر امور خارجه در تهران دیدار و ضمن گفت‌وگو درباره مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و وضعیت برجام، از وی برای سفر به دهلی نو دعوت کرد.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «جی پی سینگ» مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه هند که به منظور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و هند به تهران سفر کرده است، امروز (شنبه) ١١ بهمن ١٣٩٩ با «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات مدیرکل خاورمیانه هند ضمن ارائه گزارشی از روند گفت‌وگوهای سیاسی انجام شده، از عراقچی دعوت کرد تا برای دور دوم گفت‌وگوهای سیاسی پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و هند به دهلی نو سفر کند.

تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و برجام از جمله مواردی بود که در دیدار این دیپلمات هندی با معاون وزیر خارجه ایران درباره آن بحث و گفت‌وگو شد.

به گزارش فارس، نوزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری هند به ریاست وزیران امور خارجه دو کشور و با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ها و نهاد های سیاسی، اقتصادی، تجاری، بانکی، حمل و نقل و کشتیرانی دو طرف دی ماه سال گذشته (۱۳۹۸)‌ در تهران برگزار و در پایان سند توافقات انجام شده در این نشست به امضای روسای کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور رسید. دور بعدی این نشست در دهلی نو برگزار خواهد شد. (اینجا بخوانید)

عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در هفته‌ای که گذشت سفری به کویت داشت و با وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا