بین الملل

دیوان عالی آمریکا پرونده ادعاهای پوچ را بَست

نماینده جمهوری‌خواه در مجلس سنای آمریکا با تمجید از رد دادخواست ایالت تگزاس مبنی بر ابطال نتایج انتخابات در ۴ ایالت، تأکید کرد: دیوان عالی آمریکا پرونده ادعاهای پوچ را بَست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه کنگره آمریکا (هیل)، «بن ساس» (Ben Sasse) نماینده جمهوری‌خواه نبراسکا در مجلس سنای آمریکا به تمجید از رأی دیوان عالی کشورش پیرامون رد دادخواست ایالت تگزاس مبنی بر ابطال نتایج انتخابات در ۴ ایالت این کشور پرداخت.

نماینده جمهوری‌خواه ایالت نبراسکا در مجلس سنای آمریکا در این خصوص اعلام کرد: این اقدام (توسط دیوان عالی آمریکا) پرونده ادعاهای پوچ را بَست.

این در حالیست که دادگاه عالی آمریکا دیروز جمعه درخواست ایالت تگزاس و ستاد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای ابطال نتایج انتخابات در ۴ ایالت این کشور را رد کرد.

هر ۳ قاضی که از سوی ترامپ در این دادگاه منصوب شده‌اند نیز همراه با اکثریت قضات دادگاه عالی آمریکا این اقدام ایالت تگزاس و ستاد ترمپ را رد کردند.

گفتنی است، ایالت تگزاس به همراه ستاد ترامپ در دادخواستی که به دیوان عالی آمریکا ارائه کردند خواستار ابطال نتیجه انتخابات در ۴ ایالت کلیدی جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین بودند که در تمامی این ایالت های کلیدی، بایدن پیروز انتخابات اعلام شده است.

این دادخواست توسط «کن پاکستون» دادستان کل تگزاس در روز ۹ دسامبر (۱۹ آذر) تنظیم شده بود.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا