بین الملل

رئیس حزب جمهوریخواه تگزاس: ایالات حامی ترامپ اتحادیه تشکیل دهند

رئیس حزب جمهوریخواه تگزاس با زیر سوال بردن رای انتخاباتی دیوان عالی، مدعی شد ایالات به اصطلاح قانون‌مداری که در حمایت از ترامپ همسو هستند؛ یک اتحادیه تشکیل دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آلن وست» رئیس حزب جمهوریخواه تگزاس در بیانیه‌ای نارضایتی خود را از حکم دیوان عالی آمریکا مبنی بر رد دادخواست این ایالت با موضوع ابطال آرای چهار ایالت کلیدی، ابراز کرد.

وی ضمن پافشاری بر لزوم ابطال آرا به نفع دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، گفت: تصمیم دیوان عالی به منزله آن است که یک ایالت می‌تواند با اتخاذ اقداماتی مغایر با قانون اساسی، قوانین انتخاباتی خود را نقض کند و تاوان هم ندهد.

وست افزود: به همین دلیل، شاید لازم است که ایالات قانون‌مدار، در اتحاد با یکدیگر، اتحادیه‌ای را تشکیل دهند که تابع قانون اساسی آمریکا باشد.

این در حالی است که ترامپ هم ساعاتی پیش، در پیامی توئیتری به حکم دیوان عالی اعتراض کرد و نوشت: دیوان عالی ما را ناامید کرد. هیچ عقلانیت و شجاعتی در کار نیست. عجیب است که رئیس جمهور یک کشور باشی، در انتخابات شرکت کنی و بیشترین رای تاریخ آمریکا را کسب کنی و باز هم مدعی باشند که بازنده‌ای!

به گزارش مهر، پیشتر دادستانی تگزاس با طرح اتهام تقلب، از دیوان عالی خواسته بود که نتایج انتخابات در چهار ایالت جورجیا، ویسکانسین، پنسیلوانیا و میشیگان را ابطال کند تا به این ترتیب، با حذف آرای الکترال جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰، ورق به نفع ترامپ برگردد.

اما دیوان عالی در رد این دادخواست اعلام کرد که دادستانی تگزاس صلاحیت زیر سوال بردن انتخابات در دیگر ایالات آمریکا را ندارد.

این تصمیم دیوان عالی آمریکا می‌تواند مهر پایانی برای هرگونه تلاش حامیان ترامپ جهت تغییر نتیجه انتخابات و پیروزی در آن باشد.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا