بین الملل

رسانه عبری: اصلاحات قضایی فقط یک دقیقه از وقت دیدار نتانیاهو و بایدن را گرفت

روزنامه عبری زبان معاریو به نقل از منابع بلند پایه در حزب لیکود که رهبری آن را نتانیاهو به عهده دارد خبر داد، بن گویر از ائتلاف خارج نخواهد شد زیرا در صورت خروج وی، ائتلاف فرو خواهد پاشید.

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، این رسانه عبری زبان شامگاه شنبه اعلام کرد، مسئولین عالی‌رتبه لیکود در واکنش به اظهارات اخیر نتانیاهو در گفتگو با سی ان ان خبر دادند، اصلاحات قضایی به همان شکلی که لیوین (وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی) برنامه ریزی کرده بود به پیش خواهد رفت از اینرو خیال وی در این زمینه باید راحت باشد.

این منابع افزودند: هیچ ارتباطی بین اصلاحات قضایی و پیشبرد روند سازش با عربستان وجود ندارد و ترجیحا در نشست انجام گرفته با بایدن حداکثر یک دقیقه در مورد اصلاحات قضایی سخن به میان آمد، زیرا تمرکز کامل بایدن بر روی توافق با عربستان بود به ویژه که نتانیاهو باید آن را در مجلس سنای آمریکا به پیش ببرد.

این منابع همچنین فاش کردند، از دیدگاه محمد بن سلمان مسئله فلسطین امری ثانوی است و وقتی فلسطینیان دریافتند که تغییرات ریشه‌ای رخ داده و کسی دیگر از آنها در جهان عرب حمایت نمی‌کند خود آنها هم به فکر دستیابی به توافق خواهند افتاد.

منابع مذکور تاکید کردند: سعودی‌ها در عین حال نیازمند ایجاد شرایط بهتری برای زندگی فلسطینیان هستند و در این چارچوب نه بن گویر و نه سموتریچ هیچ یک نمی‌توانند مشکلی بر سر راه این امر به وجود آورند.

به گفته این منابع، هرگز نباید به مسئله اخراج بن گویر از ائتلاف نتانیاهو فکر کرد، حتی اگر بنی گانتس هم جای حزب بن گویر را هم بگیرد، این اقدام به معنای فروپاشی کامل ائتلاف حاکم و خروج نتانیاهو از قدرت خواهد بود.

انتهای پیام/*

دکمه بازگشت به بالا