بین الملل

سی‌وهشتمین هفته پیاپی اعتراضات در اراضی اشغالی

شهرک‌نشینان صهیونیست برای سی‌وهشتمین هفته پیاپی در واکنش به اصلاحات قضایی نتانیاهو دست به اعتراض و برگزاری تظاهرات در اراضی اشغالی زدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سما نیوز، اعتراضات شهرک‌نشینان صهیونیست به اصلاحات قضائی نتانیاهو و برگزاری تظاهرات در اراضی اشغالی همچنان ادامه دارد.

بر این اساس، شهرک‌نشینان صهیونیست برای سی‌وهشتمین هفته پیاپی در اعتراض به طرح اصلاحات قضائی نتانیاهو دست به تظاهرات زدند و به خیابان‌ها ریختند.

هاآرتص گزارش داد که صهیونیست‌های معترض به طرح اصلاحات قضائی نتانیاهو از منطقه دیزنگف به سوی چهارراه کابلان در تل‌آویو در حال تظاهرات هستند.

گفتنی است روز جمعه نیز در حالی که نتانیاهو در سازمان ملل حضور داشت هزاران صهیونیست و آمریکایی با حضور مقابل ساختمان این سازمان بین‌المللی در نیویورک و با در دست داشتن پلاکاردهایی اعتراضی، علیه نتانیاهو شعار دادند و فریاد زدند.

تصویب بخش مهمی از لایحه اصلاحات قضائی نتانیاهو موسوم به لغو برهان عدم معقولیت از سوی کنست رژیم صهیونیستی بر دامنه اعتراضات در اراضی اشغالی افزوده و این اعتراضات به بسیاری از بخش‌های نظامی این رژیم نیز رسیده و با ترک خدمت برخی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی همراه بوده است؛ مسأله ای که به اذعان صهیونیست‌ها می‌تواند تأثیرات منفی بسیاری را بر ارتش این رژیم بر جای بگذارد.

کابینه ائتلافی نتانیاهو، که شامل احزاب یهودی تندرو راست و افراطی ارتدوکس است، استدلال می‌کند که اصلاحات برای ایجاد تعادل مجدد در رابطه بین مقامات منتخب صهیونیست و دستگاه قضائی رژیم صهیونیستی ضروری است و حاضر به عقب نشینی در برابر مخالفان نیست.

مخالفان نتانیاهو که جمعیت زیادی از صهیونیست‌ها را شامل می‌شوند، برنامه او برای تغییر قوانین قضائی را کودتای قضائی می‌نامند. نتانیاهو طرحی را به کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) ارائه داده است که بر مبنای آن نظارت دیوان عالی بر عملکرد نمایندگان، نخست وزیر و اعضای کابینه رژیم صهیونیستی حذف خواهد شد. معترضان صهیونیست این طرح را باعث هرج و مرج می‌دانند و معتقدند با اجرای این طرح کابینه نتانیاهو قادر خواهد بود که هر کاری را بدون نظارت دادگاه عالی رژیم صهیونیستی انجام دهد.

دکمه بازگشت به بالا