بین الملل

شراکت امارات در یهودی‌سازی قدس اشغالی


همزمان با تسریع روند عقد قراردادهای همکاری بین ابوظبی-تل‌آویو، تعدادی از رهبران جنبش فتح و شخصیت‌های فلسطینی تأکید کردند که هر گونه سرمایه‌گذاری امارات در قدس، شراکت در یهودی‌سازی این شهر اشغالی است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حاتم عبدالقادر» از رهبران جنبش فتح تأکید کرد که هر گونه سرمایه‌گذاری اماراتی یا غیراماراتی با رژیم اشغالگر در قدس اشغالی، به منزله شراکت با این رژیم در ارتکاب جرائم در این شهر مقدس و تسریع روند یهودی‌سازی آن است.

عبدالقادر در مصاحبه با وبگاه «العربی الجدید» تصریح کرد که اگر شراکت امارات با رژیم اشغالگر در قدس اشغالی صحت داشته باشد، این امر واقعا خطرناک و انتقال به مرحله‌ای است که کشورهای عربی به شریک اصلی رژیم اشغالگر علیه ملت فلسطین تبدیل شده‌اند.

«جهاد ابوزنید» عضو شورای انقلابی جنبش فتح نیز خواستار آگاهی‌بخشی به ملت‌های عربی درباره خطرات ناشی از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی شد و تأکید کرد که فلسطینیان می‌دانند که پشت پرده عادی‌سازی روابط با این رژیم در جریان است.

ابوزنید نیز در مصاحبه با وبگاه «العربی‌الجدید» گفت: کسانی که اقدام به عادی‌سازی روابط می‌کنند تاجرانی هستند که رهبران سیاسی را متقاعد کرده‌اند که در مرحله دشواری هستند و ضمانت بقای آن‌ها نیز ائتلاف با دشمن صهیونیستی است تا در هر گونه تغییرات سیاسی آینده جایگاه آن‌ها حفظ شود.

همچنین «مدحت دیبه» وکیل حقوقی و کارشناس امور قدس گفت که اخیرا اخبار زیادی درباره مشارکت امارات در سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عظیم ساخت هتل‌ها و برج‌های مجلل در شرق قدس و مشخصا منطقه وادی‌الجوز منتشر شده است امری که زمینه را برای سیطره شهرک‌نشینان بر بخش بزرگی از این پروژه‌ها از طریق شرکت‌هایی که احتمالا در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تأسیس خواهد شد و یا از طریق تأسیس شرکت‌های اسرائیلی، فراهم می‌کند.

وی افزود که هدف از این پروژه‌ها سیطره بر باقی مانده اراضی فلسطینی و جلوگیری از رشد طبیعی فلسطینیان در قدس و تضمین برتری جمعیتی یهودیان است.

از سوی دیگر شاخه جنبش فتح در قدس اشغالی در بیانیه‌ای تأکید کرد که سفر هیأت‌های عربی از جمله هیأت اماراتی به قدس اشغالی خنجری در قلب فلسطینیان است.

امارات و بحرین اخیرا با علنی کردن روابط دیپلماتیک خود با رژیم صهیونیستی، در کاخ سفید توافقنامه صلح با این رژیم را امضا کردند.

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که شرکت‌های اماراتی اخیرا با تعدادی از شرکت‌های صهیونیستی حامی شهرک‌سازی در اراضی اشغالی عربی، قراردادهایی را امضا کرده‌اند.

این شرکت‌ها در «فهرست سیاه» سازمان ملل قرار دارند. کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ۱۲ فوریه گذشته فهرست سیاه مشتمل بر ۱۱۲ شرکت صهیونیستی و بین‌المللی حامی شهرک‌سازی در اراضی اشغالی عربی را منتشر کرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا